Aristocrat przejmuje NeoGames za 1.2 mld dolarów!

Artykuły Inwestycje i umowy Ze świata
Wiktor Czerwiński 15/05/2023

Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2023

Australijski gigant hazardowy firma Aristocrat zdecydowała się na przejęcie NeoGames, w ramach transakcji gotówkowej opiewającej na kwotę 1,2 mld dolarów.

Umowa połączenia przedsiębiorstw, która ma zostać przeprowadzona po cenie 29,50 GBP za akcję NeoGames, wycenia spółkę notowaną na NASDAQ na 1,2 mld USD i stanowi 104% wartość w stosunku do średniej ważonej wolumenem ceny akcji NeoGames za trzy miesiące kończące się 12 maj 2023 r.

Wyceniając udziały dla Aristocrat, NeoGames zwróciło uwagę na przychody poszczególnych marek, zaczynając od flagowej loterii Neogames w wysokości 11 mld USD w 2022 r., przez zakłady sportowe BtoBet z przychodami w wysokości 48 mld USD oraz platformę igmaing Pariplay z przychodami w wysokości 22 mld US. Do tego usługi igamnig i OSB AspireCore z przychodami w USA 70 miliardów dolarów.

Warto w także wspomnieć iż w sierpniu zeszłego roku marki BtoBet, Aspire Core i PariPlay zostały włączone do grupy Neogames po przeprowadzeniu transakcji przejecia Aspire Global za 480 mln dolarów.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL