Automaty do gier i gotówka w Legnicy na Piekarach

Nielegalny punkt gier funkcjonujący w Legnicy na osiedlu Piekary zlikwidowali w środę 11 maja funkcjonariusze policji Celno-Skarbowej we Wrocławiu przy wsparciu legnickich policjantów. Zabezpieczono automaty do gier oraz gotówkę.

Właściciel musi się liczyć z wysoką karą za ich posiadanie, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi do trzech lat za kratami.

Nielegalny punkt gier hazardowych zlokalizowany był w jednym z bloków. Funkcjonariusze obydwu służb od samego rana prowadzili akcję zlikwidowania go, o czym pisaliśmy w środę.

„Na miejscu ujawniono pięć nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie 8490 zł. Zabezpieczone urządzenia i środki pieniężne zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego”

– informuje podkomisarz Marek Lech oficer prasowy Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Źródło:  fakty.lca.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.