Bet-at-home traci przez Polskę

Artykuły Bukmacherzy
Iwo 31/07/2018

Ostatnia aktualizacja: 23 kwietnia 2024

Mimo mistrzostw w świata w Rosji zarejestrowany we Frankfurcie operator bukmacherski Bet-at-home.com zanotował niemal o 15 proc. mniejszy dochód w pierwszym półroczu 2018 r. Eksperci za taki stan rzeczy winią polskie prawo.

W I półroczu 2018 r. Bet-at-home zanotowało 66,6 mln euro przychodu. Łącznie klienci zrobili zakłady za 1,5 mld euro – w porównaniu z blisko 1,7 mld euro w pierwszym półroczu ubiegłego roku.

Eksperci rynku nie mają wątpliwości. Spadki te bet-at-home.com poniósł przez politykę polskiego rządu. W lipcu 2017 r. zablokowano zagraniczne strony bukmacherskie. Stało się tak po nowelizacji ustawy hazardowej. Zakładała ona blokowanie stron internetowych niezgodnych z nowym prawem. Na liście znalazły się m.in. domeny firm bukmacherskich nieposiadających polskiej licencji.

ednak zdaniem niektórych bukmacherów, w tym bet-at-home.com, nowa ustawa hazardowa jest niezgodna z prawem unijnym. Chodzi przede wszystkim o art. 7a nowego prawa polskiego, który mówi, że działalność polegająca na organizowaniu gier hazardowych może być prowadzona wyłącznie w formie spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub w formie spółek działających na zasadach dla nich właściwych, mających siedzibę na terenie państwa członkowskiego UE lub Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

Dodatkowo charakter prowadzonej działalności musi zostać zatwierdzony w udzielonej koncesji, zezwoleniu lub regulaminie wydanym przez Ministerstwo Finansów. Niezbędne jest również ustanowienie przedstawiciela lub oddziału i posiadanie kapitału zakładowego w ustalonej wartości.

Bet-at-home.com twierdzi, że polskie regulacje tym samym dyskryminują firmy z innych krajów członkowskich. Jesienią 2017 r. notowana we Frankfurcie firma zaskarżyła polskie przepisy.

Przed zamknięciem swojej domeny Bet-at-home.com miała 38 proc. polskiego rynku. Czyniło to ją największym graczem wartego 5 mld zł segmentu.

Na kłopotach niegdysiejszego lidera korzysta polska konkurencja. I tak np. dochody STS wzrosły z ok. 800 mln zł do 1,604 mld.

Źródło: money.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL