Betsson odnotowuje rekordowe przychody

Finanse Bilanse Ze świata
Wiktor Czerwiński 26/10/2023

Ostatnia aktualizacja: 26 października 2023

Grupa Betsson odnotowała siódmy z rzędu kwartał wzrostu przychodów i zysków, a przychody w okresie od lipca do września wzrosły o 19 % do rekordowego poziomu 237,6 mln euro.

Według informacji podanych przez grupę EBITDA wzrosła o 42 % do 68,9 mln euro, przy marży EBITDA na poziomie 29 %, a dochód operacyjny wzrósł o 46 % do 56 mln euro.

Zysk netto wyniósł 46,2 euro na akcję, a liczba aktywnych klientów wzrosła o 17 %, do 1,23 mln.

Gdzie Betsson zarabia najwięcej?

W krajach Skandynawii przychody Betsson spadły o 14,3% do 46,1 mln euro. Spadek ten wynikał przede wszystkim z wyników w Szwecji i Finlandii, chociaż Dania odnotowała wzrost dzięki wprowadzeniu marki Betsson.
W Europie Zachodniej odnotowano za to wzrost aż o 56,9% do 39,2 mln euro, głównie dzięki wzrostowi we Włoszech i przejęciu betFIRST w Belgii. Przychody w Niemczech spadły ze względu na ograniczenia rynkowe.

W Europie Środkowo-Wschodniej i Azji Środkowej (CEECA) odnotowano 23% wzrost rok do roku, osiągając 97 mln euro. Betsson przypisał ten wzrost silnej aktywności i rozwojowi produktów kasynowych, szczególnie w Chorwacji i Grecji.

W krajach Latam Betsson odnotował wzrost o 33,2% rok do roku, do 51,7 mln euro, przy dużym wkładzie Argentyny i Kolumbii, podczas gdy przychody Peru spadły.

Przychody z segmentu „Reszta Świata” również spadły o 6,5% do 3,6 mln euro w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, głównie ze względu na niższe marże bukmacherów w Nigerii i mniejszą aktywność w Kanadzie.

Dyrektor generalny Betsson, Pontus Lindwall, powiedział, że przychody grupy są „szeroko zakrojone” i charakteryzują się „wysokim wzrostem” we wszystkich regionach z wyjątkiem krajów nordyckich.

„Ekspansja geograficzna trwa i w tym kwartale osiągnięto kilka nowych kamieni milowych; Do Grupy Betsson włączono betFIRST w Belgii, nastąpiło wejście na lokalnie regulowany rynek w Serbii oraz uzyskano lokalną licencję na zakłady sportowe we Francji, gdzie uruchomienie gry na żywo spodziewane jest w czwartym kwartale.”

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Urge

26/10/2023

Nie wiem co to znaczy szeroko zakrojone przychody ale wiem co to znaczy 238 miliardów euro
E-PLAY.PL