Brytyjskie środki w walce z wirusem uderzają w kasyna i tory wyścigowe

hazard

Kasyna i tory wyścigowe zareagowały konsternacją na ostatnie środki zaradcze ogłoszone we wtorek przez rząd Wielkiej Brytanii.

Premier Boris Johnson ogłosił godzinę policyjną o godzinie 22:00 dla firm rekreacyjnych, w tym kasyn, w Anglii oraz opóźnienie proponowanego powrotu kibiców na imprezy sportowe, w tym odwołanie obecnego pilotażowego projektu wyścigów konnych.

Rada Zakładów i Gier (BGC), powiedziała, że godzina policyjna była „gwoździem do trumny” dla branży. Wezwała rząd do stworzenia „pilnego pakietu gospodarczego” w celu wsparcia sektora.

Kasyna w Londynie zaproponowały zamknięcie barów zamiast całych lokali o godzinie 22:00, aby zminimalizować wpływ na biznes, ale ogólna godzina policyjna została ogłoszona od czwartku (24 września).

Miejscom, które nie spełnią wymogów, grożą kary finansowe i mogą zostać zamknięte.

Środki obejmują Anglię, ale oczekuje się, że Szkocja, Walia i Irlandia Północna narzucą podobne ograniczenia.

Ponieważ kasyna normalnie wykonują 70% swojej działalności po godzinie 22:00, BGC obawia się, że 50% pracowników kasyn może stracić pracę.

W międzyczasie Brytyjski Urząd Wyścigów Konnych (BHA) ostrzegł, że przemysł wyścigowy stoi w obliczu „poważnego zagrożenia” z powodu nieokreślonej propozycji planów umożliwienia widzom powrotu na wyścigi.

Imprezy w programie pilotażowym, mającym na celu umożliwienie uczestnictwo widzom wyścigów konnych, już się rozpoczęły i liczono na to, że kibice będą mogli wrócić na inne imprezy sportowe od 1 października. Teraz program pilotażowy został odwołany na czas nieokreślony.

BHA przeprowadzi dalszą ocenę wpływu gospodarczego na tory wyścigowe. Wezwał już do pilnej reformy opłaty związanej z wyścigami konnymi po oszacowaniu, że brytyjski przemysł wyścigowy może stracić w tym roku do 300 milionów funtów dochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *