Były szef z Macau, Alvin Chau, zaprzecza oskarżeniom o nielegalny hazard

Były dyrektor generalny Suncity Group Holdings, Alvin Chau, oskarżony o ponad 200 zarzutów związanych z nielegalnym hazardem, zaprzeczył oskarżeniom, które obejmują umożliwienie nielegalnej działalności hazardowej, prowadzenie syndykatu przestępczego, pranie brudnych pieniędzy i oszustwo. rozprawa w poniedziałek.

Chau ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Suncity junket w grudniu 2021 r., po tym jak został aresztowany za pranie brudnych pieniędzy w listopadzie zeszłego roku. Aresztowanie nastąpiło po tym, jak wschodniochińskie miasto Wenzhou wydało nakaz, oskarżając Chau o prowadzenie działalności hazardowej na kontynencie, gdzie granie jest zabronione.

Były potentat w Makau powiedział przed sądem w Makau, że nie uprawiał żadnych nielegalnych gier hazardowych ani nie prał brudnych pieniędzy. Powiedział też, że jego działalność na Filipinach jest dozwolona przez tamtejsze władze. Ponadto Chau twierdził, że nikt z Suncity Group nie promował hazardu na kontynencie.

Suncity wraz z Alvinem Chau było głównym graczem w Macau do 2019 r., przed pandemią koronawirusa, odpowiadając za około 25% łącznych przychodów z gier. Kasyna w Macau wygenerowały 36 miliardów dolarów przychodu w 2019 roku, częściowo napędzane przez spadający obecnie segment junket.
Jednak od tamtego czasu wiele się zmieniło, a przemysł rozrywkowy w centrum gier upadł od czasu aresztowania Chau, a wszystkie pokoje VIP w Suncity zostały zamknięte w grudniu ubiegłego roku. Wielu innych spasowało, dotkniętych słabymi nastrojami i brakiem biznesu z powodu ograniczeń podróży związanych z COVID, jak donosi Reuters.

Chan Weng Lin

W styczniu policja w Macau aresztowała również drugiego co do wielkości szefa imprezy kasynowej, Levo Chana Weng Lin, prezesa i akcjonariusza kontrolnego Grupy Tak Chun oraz współprzewodniczącego i dyrektora generalnego Macau Legend Development, pod zarzutem udziału w nielegalnej organizacji przestępczej. hazard i pranie pieniędzy.

Zarówno Chau, jak i Chan przebywają w areszcie w Macau od czasu ich aresztowania. Rząd Macau próbował powstrzymać spotkania towarzyskie, wprowadzając nowe prawo, zgodnie z którym operatorzy kasyn nie mają już w kasynach wydzielonych pokoi. Według analityków ich wpływ prawdopodobnie będzie się dalej osłabiał.

Macau to jedyne miejsce w Chinach, gdzie gra w kasynach jest legalna. W dużym stopniu uzależnione od podatków od gier, które stanowią ponad 80% dochodów rządowych. Miasto odniosło dotychczas niewielki sukces w dywersyfikacji gospodarki. Junkets działają jako pośrednicy, którzy pomagają w ułatwianiu hazardu chińskim graczom o wysokich obrotach w Macau, udzielając kredytu, a także ściągając dług w imieniu operatorów kasyn.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.