CBOS: Zagrożenia hazardem występują u 5,3 proc. Polaków powyżej 15 roku życia

Okiem eksperta
Bartosz 08/06/2015

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2015

– Symptomy zagrożenia uzależnieniem od hazardu występują u 5,3 proc. ogółu Polaków w wieku 15+, a 0,7 proc. osób w tej grupie wiekowej zdradza pewne symptomy problemu z hazardem – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Jak podaje CBOS, wśród grających w gry na pieniądze realny problem z hazardem może mieć 2,2 proc. graczy.

Według badań CBOS w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie co trzeci Polak w wieku 15+ grał w jakieś gry na pieniądze (34,2 proc.). Polacy najczęściej grają w gry liczbowe Totalizatora Sportowego (26,8 proc), w dalszej kolejności w zdrapki (13,3 proc.), loterie/konkursy SMS-owe (7,4 proc.) oraz na automatach do gier z tzw. niskimi wygranymi (4,5 proc.). Wśród Polaków w wieku 15 lat i więcej 7,1 proc. osób gra w jakąś grę na pieniądze co najmniej dwa razy w tygodniu.

Bardziej narażeni mężczyźni

W ocenie CBOS na uzależnienie od hazardu bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety (symptomy zagrożenia uzależnieniem można zaobserwować u 21,4 proc. grających mężczyzn i u 9,1 proc. kobiet). Grupą podwyższonego ryzyka jest młodzież (w wieku 18-24 lata), wśród której zanotowano najwyższy odsetek osób zagrożonych uzależnieniem od gier na pieniądze (26,7 proc.).

Czytaj całość na: wyborcza.biz

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL