Crystal Palace podpisało umowę bukmacherską z Kaiyun Sports

Sportowy Marketing Ze świata
Katarzyna Meryk 31/05/2023

Crystal Palace podpisało nową umowę bukmacherską z Kaiyun Sports, kilka tygodni po głosowaniu Premier League w sprawie sponsorowania zakładów sportowych.

Umowa Crystal Palace z Kaiyun Sports sprawia, że są pierwszą drużyną, która podpisała nową umowę o sponsorowaniu zakładów sportowych od czasu decyzji Premier League o usunięciu operatorów jako sponsorów z przodu koszulki. Pojawia się również niecałe dwa miesiące po opublikowaniu zmienionej białej księgi ustawy o grach hazardowych.

Kaiyun Sports posiada udział w azjatyckim rynku zakładów i gier, oferując kursy na ponad 30 dyscyplin sportowych i lig, w tym w angielskiej ekstraklasie. Kaiyun Sports związał się już komercyjną umową w Premier League – z Aston Villą.

Crystal Palace jest pierwszym, który podpisał taką umowę po decyzji Premier League o wprowadzeniu dobrowolnego zakazu sponsorowania przedniej części koszulki, a 18 z 20 klubów obiecało zakończyć wszelkie obowiązujące umowy i zamiast tego podpisać umowę z partnerem do sezonu 2027/28.

„Nie sądzę, że powinniśmy być zaskoczeni tym ogłoszeniem. Jestem pewien, że będzie to pierwszą z wielu sytuacji. Zawieranie takich umów prawdopodobnie będzie normalną rzeczą pomiędzy Premier League a branżą hazardową” – skomentował George Harborne, dyrektor ds. sponsoringu w SBC

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL