Czarne chmury nad Kapicą?

Prokuratura Rejonowa w Ełku wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez m.in. wiceministra finansów Jacka Kapicę. Na szefie Służby Celnej liczba podejrzewanych o przestępczą działalność się nie kończy. Sprawa dotyczy również prowadzącego śledztwo w sprawie automatów prokuratora białostockiej apelacji Grzegorza Masłowskiego oraz naczelników Urzędów Celnych i dyrektorów Izb Celnych.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył kilka miesięcy temu prezes spółki Fortuna do Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Ostatecznie sprawą zajęli się jednak śledczy z Ełku jako właściwi dla miejsca popełnienia przestępstwa.

Cała sprawa zaczęła się po opublikowanym w maju na (…) łamach (Uważam Rze) artykule „Afera hazardowa 2.0″, który odsłaniał kulisy działań ministra Kapicy wobec firm oferujących legalne automaty o niskich wygranych. (Opisano) w nim trwającą od 2009 r. operację Służby Celnej, której funkcjonariusze konfiskują legalnie zarejestrowane automaty o niskich wygranych, a biegli, którzy wydawali opinie korzystne dla właścicieli maszyn, byli przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku systematycznie odsuwani od śledztwa.

Czytaj całość na: uwazamrze.pl lub w numerze 21.10 z dnia 21.10.2013 Uważam Rze

O Autorze

6 thoughts on “Czarne chmury nad Kapicą?

  1. Proponuje aby poszczególne Spółki z branży, które doświadczyły represji ze strony zielonych podwładnych Jacka K. same zgłaszały się do Prokuratury Rejonowej w Ełku (namiary są tutaj: https://web.archive.org/web/20161011040946/http://olsztyn.po.gov.pl/page/43/pr-elk ) jako potencjalni świadkowie do sprawy 1 Ds 907/13 – bo taką sygnaturę ma śledztwo w tej sprawie.
    Przecież każdy ma sporo do powiedzenia, więc materiał dowodowy będzie bardzo obszerny.

  2. Powinno sie skierowac zawiadomienie o przestepstwie na kaplice i tuska poniewaz dzialaja na szkode panstwa polskiego wprowadzajac ustawe likwidujac legalne i bardzo dochopdowe zrodlo teraz zrodla nie ma za to automatow jest 2 razy wiecej tylko tyle ze panstwo ma z tego wielkie gowno!!!! o to taki jest nasz gospodarz tusk !! widac zna sie na prowadzeniu panstwa i finansow heheheehe zygac mi sie chce!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.