Dochody z brytyjskiego hazardu nadal spadają

Dane opublikowane przez Brytyjską Komisję ds. Hazardu pokazują, że spadek odnotowany w lipcu w większości regulowanych branż hazardowych trwał do następnego miesiąca. Najnowsze dane, które obejmują liczby z 80 proc. rynku, pokazują spadek dochodów z hazardu brutto i udziału klientów w sierpniu.

Dochody z zakładów sportowych spadły o 21,4 procent miesiąc do miesiąca do 164,4 mln funtów, czego można było oczekiwać ze względu na krótką przerwę w letnim futbolu w Europie, ale spadek utrzymywał się w prawie wszystkich innych branżach, ponieważ środki blokujące zostały złagodzone w Wielkiej Brytanii.

Tylko automaty odnotowały marginalny miesięczny wzrost przychodów, o 0,8 procent do 164,1 mln funtów. Gry kasynowe wygenerowały 59,5 miliona funtów, spadek o 9,9 procent, a poker wygenerował 8,3 miliona funtów, o 7,5 procent w lipcu i o 58,4 procent w porównaniu z kwietniem, kiedy to wertykalny wzrost odnotował krótkotrwały wzrost w szczytowym momencie blokady.

Zakłady na sporty wirtualne również straciły grunt pod nogami, które powstały u szczytu blokady Wielkiej Brytanii. Wygenerował 6,7 mln funtów, co oznacza spadek o 16,1 proc. Miesiąc do miesiąca i spadek o 47,9 proc. Od kwietnia.

Zakłady na e-sporty wygenerowały 1,8 miliona funtów, co oznacza spadek o 29,5 procent miesiąc do miesiąca. Spadek w sektorach jest zgodny z trendem, który rozpoczął się w lipcu.

W sierpniu liczba aktywnych graczy również spadła w branżach online. Liczba klientów oferujących zakłady online spadła o 9,7 procent do 3,8 miliona, podczas gdy liczba aktywnych graczy na automatach spadła o 2,1 procent do 2,4 miliona.

W sektorze stacjonarnym przychody z automatów do gier spadły o 2,1 procent w ujęciu miesięcznym, przynosząc 79,9 mln GBP – więcej niż stacjonarne zakłady sportowe.

Tylko zakłady pozagiełdowe wzrosły o 13,9 procent. Przychody z samoobsługowych terminali bukmacherskich spadły o 29,3 procent do 16,4 mln GBP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *