Efekt Lionela Messiego – rekordowa liczba zakładów na MLS

Ciekawostki USA
Wiktor Czerwiński 12/12/2023

Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2023

Według nowych danych wiodącego dostawcy zakładów sportowych Kambi, przybycie światowej supergwiazdy piłki nożnej Lionela Messiego do Major League Soccer (MLS) miało bezprecedensowy wpływ na popularność amerykańskiej ligi piłkarskiej i zaangażowanie w zakłady na całym świecie, a rok 2023  stajał się najbardziej obstawionym w historii sezonem MLS.

Przed rozgrywanym w ten weekend Pucharem MLS 2023 dane z globalnej sieci partnerów Kambi pokazują, że w sezonie MLS 2023 liczba zakładów wzrosła o 33% w porównaniu z rokiem 2022, do czego przyczyniło się dołączenie Leo Messiego w połowie sezonu do Inter Miami CF, zespołu który także stał się najbardziej obstawianą drużyną MLS.

Gwałtowny wzrost popularności Interu Miami, którego współwłaścicielem jest były kapitan reprezentacji Anglii David Beckham, sprawił, że klub przeskoczył z 15. miejsca w 2022 r. na najbardziej obstawianą w tym sezonie, wyprzedzając Los Angeles FC. Liczba zakładów na Inter Miami była o 44% większa niż na Los Angeles FC, podczas gdy Inter Miami wystąpił w 8 z 10 najbardziej obstawianych meczów w tym sezonie.

Najpopularniejsze drużyny MLS, na które stawiane są zakłady

1. Inter Miami CF
2. Los Angeles FC
3. FC Cincinnati
4. Unia Filadelfia
5. Sondy Seattle
6. Załoga Kolumba
7. Miasto Orlando
8. Galaktyka Los Angeles
9. Atlanta United FC
10. FC Dallas

Przybycie Messiego przełomem dla MLS

Pojawienie się międzynarodowych supergwiazd piłki nożnej, takich jak Messi, zdobywca rekordowych ośmiu nagród Złotej Piłki i niedawno uznany przez magazyn Time za sportowca roku 2023, również zapewniło MLS globalny odbiór, szczególnie w Ameryce Łacińskiej, gdzie Kambi odnotował silną pozycję wzrost zakładów na rynkach, w tym w Argentynie, ojczyźnie Messiego, gdzie liczba zakładów wzrosła o 135% w porównaniu z 2022 rokiem.

„Przybycie Lionela Messiego do MLS było przełomowym momentem dla ligi i wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobne, że wkrótce w Inter Miami dołączy do niego były kolega z drużyny Barcelony, Luis Suarez. Globalny urok Messiego i gwiazdorska siła przyciągnęły uwagę fanów na całym świecie, co przełożyło się na znaczny wzrost zaangażowania w zakłady na mecze MLS”. –  powiedział Jonathana Hursta Szef piłki nożnej, Kambi

Messi już teraz jest najczęściej obstawianym zawodnikiem MLS ostatnich czterech lat, szybko doganiając Zlatana Ibrahimovicia i Carlosa Velę jako najczęściej obstawiającego gracza w MLS wszechczasów. Liczba zakładów na Messiego w 2023 r. jest o 140% większa niż w przypadku skrzydłowego Los Angeles Denisa Bouangi, który jest na drugim miejscu.

Najpopularniejsi gracze, na których stawiane są zakłady

1. Lionela Messiego
2. Denis Bouanga
3. Dániel Gazdag
4. Cucho Hernandez
5. Hany Mukhtar
6. Thiago Almada
7. Luciano Acosta
8. Giorgos Giakoumakis
9. Carlos Vela
10. Christian Benteke

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL