Flutter wchodzi na amerykańską giełdę NYSE

USA
Wiktor Czerwiński 29/01/2024

Ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2024

W poniedziałek jedna z największych firm hazardowych na świecie debiutuje na giełdzie w Nowym Jorku.

Flutter Entertainment, właściciel FanDuel, określił wejście spółki na nowojorską giełdę jako „moment kluczowy” w kontekście dalszego rozwoju jej działalności w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Aby uczcić tę okazję, z parkietu największej giełdy świata wyemitowany zostanie sztandarowy poranny talk show FanDuel TV „Up & Adams”. W programie „Up & Adams”, którego gospodarzem będzie zdobywczyni nagrody Emmy, Kay Adams, w poniedziałek wystąpią czterokrotny mistrz Super Bowl Rob Gronkowski i dyrektor generalna FanDuel Amy Howe, którzy omówią pozytywne perspektywy notowania Flutter na amerykańskiej giełdzie.

W ubiegłym roku Flutter wygenerował w USA sprzedaż o wartości 3,6 miliarda funtów (4,59 miliarda dolarów) – w porównaniu z 191 milionami funtów (243 milionów dolarów) w 2018 roku, kiedy amerykański sąd najwyższy uchylił obowiązujące od kilkudziesięciu lat prawo zabraniające zakładów sportowych w dużej części kraju.

FanDuel, wraz z rywalizującymi operatorami DraftKings i BetMGM, prowadzi ostry wyścig o zdominowanie rodzącego się amerykańskiego rynku gier hazardowych online.

Notowana na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych z siedzibą w Dublinie Flutter zrezygnowała w zeszłym tygodniu z drugiego notowania na giełdzie Euronext w  Dublinie, aby dołączyć do giełdy w Nowym Jorku. Było to posunięcie mające nie tylko na celu wzmocnienie jej pozycji i zapewnienie dostępu do większej ilości pieniędzy w USA, lecz także zminimalizowanie potencjalnych kontroli przez organy regulacyjne.

Liberalizacja zakładów sportowych w całych Stanach Zjednoczonych wywarła tak duży wpływ na Flutter, że jej dyrektor naczelny, Peter Jackson, zdecydował się uczynić 18 maja – dzień orzeczenia Sądu Najwyższego – dniem wolnym od pracy. Zgodziła się na przejęcie pakietu kontrolnego w FanDuel zaledwie kilka dni po wyroku z 2018 roku.

Pięć lat temu grupa (znana wówczas jako Paddy Power Betfair) opierała się na Stanach Zjednoczonych w zakresie około 10% swojej działalności; w ubiegłym roku rynek odpowiadał za prawie 40% jego sprzedaży.

Dobry rok za Flutter

Gigant gier wygenerował 2,8 miliarda dolarów przychodów w czwartym kwartale 2023 roku, co oznacza wzrost o 11% rok do roku. Na wyniki największy wpływ miał segment sportowy Flutter, który w tym kwartale odnotował przychody w wysokości 1,7 miliarda dolarów, w porównaniu z 1,6 miliarda dolarów w czwartym kwartale 2022 roku. Przychody segmentu gier Flutter odnotowały przychody na poziomie 1,1 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 15% w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego .

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL