Garri Kasparow chwali Polskę: „Przeżywa prawdziwy renesans szachowy”

Od 18 do 23 maja w Warszawie rozegrany zostanie jeden z trzech etapów turnieju szachowego „Grand Chess Tour 2022 Superbet Rapid & Blitz”. Gościem specjalnym będzie legenda tej dyscypliny – utytułowany Garri Kasparow, który w jednej z ostatnich rozmów stwierdził, iż Polska przeżywa prawdziwy szachowy renesans.

Zawody w ramach Grand Chess Tour będą miały miejsce w Warszawskim Centrum Konferencyjnym Polin. Rozgrywki uznawane są jako te z kategorii prestiżowych.

Zawodnicy, którzy w nich partycypują, powalczą o zawrotną pulę nagród o wartości 175 tysięcy dolarów. Organizatorem eventu jest Fundacja Superbet, a sponsorem etapu rozgrywanego w Polsce – Superbet Zakłady Bukmacherskie.

W zawodach wezmą udział czołowi aktualnie w rankingach szachiści z całego świata. Do rywalizacji przystąpią m.in.: Levon Aronian, Fabiano Caruana, Wesley So, Richard Rapport, Anton Korobov czy Kirill Shevchenko.

Gościem specjalnym, który pojawi się w Warszawie, będzie Garri Kasparow – rosyjska ikona szachów i jeden z najwybitniejszych w swoim fachu.

„Polska może pochwalić się wspaniałą historią związaną z szachami, a teraz przeżywa prawdziwy renesans, dzięki sukcesom polskich zawodników. Wiem, że uwagi polskich kibiców będą zwrócone na Jana-Krzysztofa Dudę i Radka Wojtaszka, ja jednak nie chcę wskazywać faworytów, bo najwięcej przyjemności zawsze daje mi oglądanie turniejów z perspektywy fana szachów.” – podkreślił rosyjski arcymistrz, Kasparow.

Źródło: gry.interia.pl

1 thought on “Garri Kasparow chwali Polskę: „Przeżywa prawdziwy renesans szachowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.