Hazard się nie udał, a jego organizatorom grożą 3 lata więzienia

Częstochowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej trafili do dwóch salonów w centrum miasta, w których znajdowało się 8 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą częstochowskiej komendy miejskiej ustalili, że w dwóch salonach gier w Częstochowie mogą znajdować się nielegalne urządzenia do gier hazardowych. W piątek, 7 maja wybrali się do nich z funkcjonariuszami śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej i przewodnikiem psa ze straży miejskiej. Zabezpieczyli w sumie 8 maszyn działających niezgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Ponadto w jednym z lokali pies podjął trop i wywęszył marihuanę, którą miał przy sobie 23-letni pracownik salonu.

Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Taką samą karą są zagrożeni organizatorzy gier na automatach. Muszą się liczyć również z wysoką karą pieniężną, która może wynieść nawet 100 tys. zł od każdego ujawnionego urządzenia. Za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści, zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę, jak i wynajmującego miejsce pod automat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.