Hazard w centrum Gryfina. Akcja funkcjonariuszy KAS

Siedem komputerów, monitoring i gotówkę na wypłaty dla graczy zabezpieczyła zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Za urządzanie nielegalnych gier hazardowych grożą surowe kary.

W środę 31 marca wyeliminowano z rynku kolejny nielegalny punkt hazardowy umożliwiający gry online. Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS przeszukali lokal w centrum Gryfina. W lokalu urządzano nielegalne gry online. Zabezpieczono 7 komputerów, monitoring lokalu, 3 telefony komórkowe oraz 1200 zł w gotówce.

Zatrzymano i przesłuchano 2 osoby podejrzane o urządzanie nielegalnego hazardu. Komputery, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej. Przypominamy, że od 1 kwietnia 2017 roku obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

2 komentarze(y) w “Hazard w centrum Gryfina. Akcja funkcjonariuszy KAS

  1. Pytanie: kilka dni temu w programie „nic do zgłoszenia” był wjazd siłowy do lokalu. Gracz został ukarany: 1000zł i powiedziano mu że popełnia przestępstwo grając na nielegalnych maszynach. To zgodne z prawem? Jest więcej takich przypadków? Ktoś się z tym spotkał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *