Hazard zawita do kawiarni i klubów

Automaty
Bartosz 29/07/2013

Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2024

W stanie Illinois wprowadzono bardziej liberalne prawo w kwestii maszyn hazardowych. Branża planuje nowe inwestycje, które są dobrą informacją dla rynku nieruchomości, jednak nie wszyscy są zadowoleni z faktu, że w Illinois powstanie 150 kawiarenek oferujących możliwość gry na automatach hazardowych.

To prawdopodobnie jeden z najbardziej agresywnych biznesów w Illinois. Kiedy prawo stanowe zezwoliło na maszyny do hazardu, nazywane w Polsce jednorękimi bandytami, otworzyło to drzwi ludziom z branży do zupełnie nowej działalności.

Dotty’s to sieć kawiarenek, która osiągnęła duży sukces w Nevadzie i Oregonie. Prezes firmy powraca teraz do pomysłu otworzenia 150 filii w Illinois w ciągu najbliższych kilku lat. W kawiarenkach można wypić piwo lub wino oraz skorzystać z 5 dostępnych automatów do gry.

Do tej pory gotowych do otwarcia jest 15 lokali, kolejnych 20 jest w budowie, natomiast w sprawie budowy 25 innych trwają już negocjacje. Plany te nie spotkały się z aprobatą organizacji „Stop Predatory Gambling”. Rzecznik Les Bernal twierdzi – „Nie można było wymyślić innego biznesu, który tak bardzo zmniejszy zamożność społeczeństwa w dzielnicach, w których będą funkcjonować lokale Dotty’s.”. Bernal obawia się negatywnego jego zdaniem wpływu, jaki będzie mieć ten biznes na mieszkańców kolejnych rejonów, w których planowana jest budowa nowych lokali.

Tymczasem na rynku nieruchomości pomysł został przyjęty z otwartymi ramionami. Szacuje się, że wpływy z jednego lokalu w podatkach wyniosą ok. 20 tyś. dolarów. Żaden z lokali oferujących grę na automatach nie będzie mógł powstać na terenie miasta Chicago dopóki w metropolii obowiązuje zakaz maszyn hazardowych (jednorękich bandytów).

źródło: faktychicago.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL