Hiszpania zaostrza przepisy dotyczące hazardu wśród młodych ludzi

Odpowiedzialny hazard Prawo hazardowe Ze świata
Katarzyna Meryk 29/05/2023

Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2023

W Hiszpanii rząd stara się chronić młode osoby w wieku od 18 do 25 lat, zatwierdzając nowy dekret królewski w sprawie bezpieczniejszego hazardu. Zatwierdzenie dekretu królewskiego w sprawie odpowiedzialnych środowisk hazardowych nastąpiło w marcu. Jednak nowy raport opublikowany przez GhanaBusinessNews wyjaśnił, że dekret królewski dopiero otrzymał teraz zielone światło od hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Konsumenckich.

Uchwalenie dekretu królewskiego oznacza, że będzie on stosowany w 17 autonomicznych regionach Hiszpanii, wzmacniając ochronę młodych dorosłych przed hazardem. Aby nowe przepisy zostały wdrożone, potrzebny jest sześciomiesięczny okres po ich opublikowaniu w krajowym Dzienniku Urzędowym. Niemniej jednak, ze względu na złożoność i zmiany technologiczne, niektóre zasady mogą zostać wdrożone w ciągu 12 miesięcy.

Nowe zasady stanowią ważny krok dla kraju. Sprawiają, że przepisy dotyczące hazardu są jednymi z najsurowszych na Starym Kontynencie. Przeciwnicy nowych zasad, tacy jak hiszpańskie stowarzyszenie operatorów online, JDigital, ostrzegali, że ramy stają się jednymi z najsurowszych w Europie. Ponadto organizacja twierdziła, że wskaźniki problemowego hazardu w kraju maleją.

Jakie konkretnie zmiany w przepisach?

W przepisach wprowadzono 30 różnych zmian. Jedna z głównych zmian obejmuje spersonalizowane podejście do osób, które zostały zidentyfikowane jako ryzykowni hazardziści. Tacy konsumenci otrzymają spersonalizowaną wiadomość informującą ich o miesięcznej aktywności hazardowej i wymagającą odpowiedzi w ciągu 72 godzin. Jeśli klienci nie odpowiedzą w tym czasie, ich konta zostaną zawieszone.

Inne ograniczenia będą obejmować monitorowanie strat. Użytkownicy w wieku poniżej 25 lat, którzy stracą sumę większą niż 200 euro w ciągu trzech tygodni, zostaną sklasyfikowani jako intensywni hazardziści. Podobnie, próg strat w wysokości 600 euro będzie miał zastosowanie do klientów w wieku powyżej 25 lat, którzy również otrzymają ten sam profil ryzyka. Ostatecznie klasyfikacja ta ma pomóc w określeniu konsumentów, którzy wydają więcej niż próg i w razie potrzeby nawiązać z nimi kontakt.

Surowe zasady zostaną również zastosowane do hazardu przy użyciu kart kredytowych, które będą zabronione. Jest to częste rozwiązanie regulacyjne, biorąc pod uwagę, że gracze mogą szybko zrobić znaczny dług podczas korzystania z kart kredytowych. Wśród innych zmian, operatorzy gier hazardowych nie będą mogli zwracać się z komunikacją marketingową do osób poniżej 25 roku życia, które wcześniej nie angażowały się w działalność hazardową.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL