Holenderski organ regulacyjny zaostrza zasady kontroli w ramach odpowiedzialnego hazardu

Odpowiedzialna gra Prawo hazardowe Ze świata
Wiktor Czerwiński 12/09/2023

Ostatnia aktualizacja: 12 września 2023

Holenderski organ ds. gier hazardowych Kansspelautoriteit (KSA) ogłosił, że wprowadzi nowe, bardziej rygorystyczne kontrole odpowiedzialnego hazardu wraz z propozycjami zmian w ustawodawstwie i przepisach kontrolowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa.

KSA uważa iż operatorzy stron hazardowych online nie interweniują w odpowiednim czasie w przypadku klientów wykazujących oznaki problemów z hazardem.

Kansspelautoriteit stwierdziła, że przeprowadziła dochodzenie w sprawie 10 operatorów z siedzibą w Holandii i doszła do wniosku, że usługodawcy „mogą lepiej wypełniać swój obowiązek staranności, jeśli zaostrzą przepisy dotyczące obowiązku staranności i doprecyzują standardy”.

Badanie organu regulacyjnego, w którym wzięło udział pierwszych 10 posiadaczy licencji oferujących gry hazardowe od czasu otwarcia holenderskiego rynku internetowego w październiku 2021 r., wykazało, że zbyt wielu dostawców „nie jest w stanie w wystarczającym stopniu szybko lub odpowiednio interweniować w przypadku nadmiernej liczby gier lub potencjalnego zagrożenia hazardem”. uzależnienie.”

René Jansen, przewodniczący Urzędu ds. Gier powiedział:

Ksa stawia na bezpieczną grę na pierwszym miejscu. Otrzymujemy niepokojące sygnały i jako organ nadzorczy badamy dostawców, którzy mogą znacznie przekroczyć granice swojego obowiązku staranności. Jeśli to zauważymy, podejmiemy interwencję. Dzięki tym badaniom widzimy, gdzie poza tymi sygnałami dostawcy nie radzą sobie dobrze. Gracze muszą być w stanie założyć, że mogą grać bezpiecznie. Widzimy, że należy zaostrzyć przepisy, właśnie po to, aby w dalszym ciągu promować bezpieczne środowisko dla graczy.

Operatorzy nie interweniują odpowiednio szybko

Główną obawą wynikającą z dochodzenia jest to, że operatorzy gier hazardowych nie interweniują wystarczająco szybko, gdy dana osoba wykazuje oznaki problemów z hazardem lub nadmiernego uprawiania hazardu. Zdaniem KSA wynika to ze stosowanej metodologii identyfikacji klientów wykazujących te znaki. Brakuje również monitorowania w czasie rzeczywistym, co oznacza, że problematyczne zachowania związane z hazardem są zauważane dopiero wtedy, gdy klient miał okazję nadmiernie uprawiać hazard. Operatorzy zbytnio skupiają się również na depozytach i kwotach zakładów, podczas gdy godziny spędzone na grach online również powinny być ściśle monitorowane.

Według KSA zaostrzone limity obowiązujące już młodszych klientów w wieku 18–24 lat często oznaczają, że osoby wykazujące oznaki problemów z hazardem mogą przedostać się do sieci. Dzieje się tak dlatego, że ich mniejsze liczby (zakłady/depozyty itp.) nie wyróżniają się w statystykach monitoringu obejmujących cały rynek.

W wyniku ustaleń śledztwa KSA oświadczyła, że zaostrzy teraz własną politykę odpowiedzialnej gry, tak aby wszyscy operatorzy byli świadomi swojego obowiązku dbałości o klientów. Organ regulacyjny uważa jednak również, że istnieje potrzeba wprowadzenia zmian w przepisach dotyczących gier hazardowych i przedstawi teraz zalecenia Ministerstwu Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa.

Zmiany w przepisach

Nowe zmiany w przepisach, które mają zostać wprowadzone, obejmują:

  • Obowiązek prowadzenia monitoringu w czasie rzeczywistym
  • Dodatkowe wskaźniki, które należy uwzględnić w ocenie zachowań związanych z grami (czas gry itp.)
  • Obowiązkowe blokowanie kont graczy stwarzających problemy do czasu interwencji

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL