Holenderski regulator wspiera usuwanie automatów do gier

KSA

Kansspelautoriteit (KSA) udzielił poparcia propozycjom usunięcia automatów do gier z rodzinnych salonów gier w celu ograniczenia dostępu nieletnich graczy.

Plan został zaproponowany przez Family Entertainment Centres Nederland, które reprezentuje 70% rodzinnych salonów gier w Holandii.

Obiekty, które reprezentuje, oferują szeroką gamę gier zręcznościowych i automatów, takich jak pinball i cymbergaj, z których wiele jest skierowanych do całej rodziny. Osoby niepełnoletnie nie mogą grać na automatach w ośrodkach gier losowych, ale organizacja uznała, że ograniczenie jest trudne do monitorowania i kontrolowania. Ogłosiła, że reprezentowane przez nią obiekty nie będą już kupować maszyn opartych na grach losowych, a wszystkie obecnie działające zostaną usunięte w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

Wezwał również rząd do zmiany przepisów wprowadzających obowiązek usunięcia takich maszyn i skontaktował się z dostawcami i osobami niebędącymi członkami stowarzyszenia, aby zachęcić ich do przyłączenia się do inicjatywy. Salony gier nadal będą mogły oferować gry zręcznościowe, w których wypłacane są nagrody inne niż pieniądze.

KSA zgodziło się, że obecne przepisy dotyczące gier na automatach w rodzinnych salonach gier, które wynikają z ustawy z 1964 r., nie chronią nieletnich. KSA podała, że liczba stałych centrów rozrywki w kraju, w tym salonów rodzinnych, znacznie wzrosła, dzięki czemu automaty do gier stały się łatwiej dostępne dla nieletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *