Holendrzy wydali w tym roku pół miliarda euro na iGaming

Finanse Bilanse Ze świata
Iwo 03/10/2022

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2023

W pierwszej połowie roku Holendrzy wydali na hazard w sieci 486 mln euro – informuje Kansspelautoriteit (Ksa), regulator rynku gier losowych. Hazard online najbardziej upodobali sobie młodzi gracze w wieku 18-23 lat.

Hazard online został zalegalizowany w Niderlandach w październiku ub. roku. Wcześniej wszelkie gry online, takie jak ruletka, bingo czy blackjack były oficjalnie zakazane w Holandii. Zakaz nie powstrzymywał amatorów tego rodzaju gier przed wydawaniem pieniędzy w sieci, czynili to jednak w internetowych kasynach zarejestrowanych poza granicami kraju. Jesienią ubiegłego roku to się skończyło. Internetowy hazard został zalegalizowany, a Kansspelautoriteit wydało holenderskim firmom 22 licencje.

Gracze zapewniają holenderskiemu budżetowi dochód.

Jak informuje Ksa, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku fiskus pozyskał prawie 400 milionów euro z tytułu podatku od hazardu. Holendrzy wydali na hazard online w pierwszym kwartale roku 240 mln euro i 246 mln euro w drugim.

Według Kansspelautoriteit hazard online regularnie uprawia 1,5 mln osób, z czego największą grupę (22 proc.) stanowią gracze w wieku 18-23 lat. Regulator twierdzi, że dzięki legalizacji hazardu w sieci obecnie 85 proc. graczy wydaje pieniądze w legalnych kasynach online.

Źródło: wirtualnemedia.pl

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL