Jednoręcy bandyci jak grzyby po deszczu

Automaty
Marek 13/06/2013

Ostatnia aktualizacja: 8 czerwca 2024

W kujawsko-pomorskich miastach przybywa automatów do gier losowych. Maszyny typu „jednoręki bandyta” jednak znikają równie szybko, jak się pojawiają.

Przyczyną jest to, że właściciele pubów i sklepów często ryzykują uruchomieniem w swoim lokalu automatu nie mając specjalnej licencji. By udostępnić klientom „jednorękiego bandytę”, trzeba spełnić szereg wymogów, w tym zgłosić się do urzędu celnego.

– W naszym województwie mamy obecnie zarejestrowanych 609 automatów do gier o niskich wygranych – mówi Jacek Cichocki, starszy specjalista z Izby Celnej w Toruniu.

A o tym, jakie konsekwencje grożą za niedopełnienie formalności w tym względzie, przekonał się w zeszłym roku bydgoski przedsiębiorca. Biznesmen musiał zawiesić swoją działalność, gdy celnicy dopatrzyli się, że maszyna ustawiona w jego barze nie ma wymaganego numeru rejestracyjnego.

Przedsiębiorca usłyszał zarzut z art. 107 Kodeksu karnego skarbowego: Kto bez zezwolenia prowadzi grę losową na automacie o niskich wygranych, może zostać skazany nawet na trzy lata więzienia.

Czytaj całość na: pomorska.pl

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Michal

15:20
13/06/2013

czy ktoś wie o czym oni tu piszą? jakie 60 złoty? na jakiej zasadzie to działa, to jakaś chyba kolejna ściema typu warszawa dzięki za info

D.B.

13:40
14/06/2013

Jeśli nie wiesz to znaczy że nie jesteś z branży.

michal

07:13
15/06/2013

celnikiem bynajmniej tez nie jestem, operatorem nie byłem ale miałem swoje automaty w lokalu, można jakieś info na ten temat? [email protected] dzięki
E-PLAY.PL