Kolejne badanie pokazuje spadek aktywności hazardowej w Wielkiej Brytanii

Gambling

Nowe badanie zlecone przez brytyjską organizację charytatywną GambleAware wykazało, że ogólny wskaźnik hazardu spadł w Wielkiej Brytanii podczas pierwszej blokady Covid-19 w tym kraju. Zmniejszył się również wskaźnik hazardu problemowego i mediana wydatków klientów.

YouGov przeprowadził dwuczęściową ankietę, przepytując tych samych uczestników w zeszłym roku, a następnie ponownie siedem miesięcy później.

Przebadano 12161 uczestników w okresie od 24 września do 13 października 2019 roku, a 9067 z nich ponownie przepytano w maju tego roku. Ogólne uczestnictwo w grach hazardowych spadło z 49 procent w październiku 2019 do 39 procent w maju 2020.

Zaledwie 4 procent uczestników, którzy grali, stwierdziło, że w okresie blokady hazardu grało więcej niż wcześniej, w porównaniu z 41 procentami, które stwierdziły, że grają mniej, i 52 procentami, którzy pozostali bez zmian.

Badanie wykazało, że gracze, którzy zostali sklasyfikowani jako gracze problemowi lub zagrożeni hazardem problemowym, częściej uprawiali hazard niż inni gracze. Wśród graczy o średnim ryzyku 12 procent grało więcej, a 46 procent mniej. Wyniki były podobne w przypadku wydatków na hazard: 41 procent respondentów stwierdziło, że wydaje mniej w maju, podczas gdy 51 procent twierdzi, że wydaje mniej więcej tyle samo, a 3 procent więcej.

Również w tym przypadku osoby z objawami problemów z hazardem częściej zwiększały wydatki na hazard, ale znowu było więcej osób we wszystkich grupach, które zmniejszyły swoje wydatki, niż je zwiększyły.

Spadła również liczba ryzykownych graczy, przy czym liczba graczy o niskim lub średnim ryzyku spadła z 10% do 9%, a odsetek graczy wysokiego ryzyka spadł z 3% do 2%.

Spośród uczestników sklasyfikowanych jako problemowi hazardziści w pierwszej części badania, 17% całkowicie zaprzestało uprawiania hazardu lub nie wykazywało żadnego ryzyka w maju 2020 r., 23% spadło do niskiego lub średniego ryzyka, a 60% nadal pozostawało problemowymi hazardzistami.

Badanie wykazało, że National Lottery nadal była najbardziej rozpowszechnioną formą hazardu, chociaż jej udział spadł z 36% do 27%. Zdrapki spadły z 10% do 7%, zakłady piłkarskie online spadły z 6% do 3%, a zakłady na wyścigi online spadły z 3% do 1%. Tylko kasyno online odnotowało wzrost swojej reprezentacji z 1,5 do 2,3 procent.

Podkreślając, że nie było możliwe nawiązanie bezpośredniego związku przyczynowego, YouGov stwierdził, że „rozsądne jest wyciągnięcie wniosku”, że niektóre zmiany były bezpośrednim skutkiem pandemii Covid-19 i późniejszej blokady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *