Kolejne nielegalne automaty ujawnili mundurowi z Elbląga

W listopadzie funkcjonariusze KAS z Elbląga zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów. Urządzenia znajdowały się na terenie Pasłęka i Morąga. Od początku roku mundurowi z Elbląga zajęli już 210 automatów.

Podczas czynności kontrolnych 9 listopada 2020 r. funkcjonariusze KAS z Elbląga weszli do lokalu na terenie Pasłęka, w którym ujawnili 4 nielegalne automaty do gier hazardowych. Jak się okazało właściciel punktu był jednocześnie właścicielem urządzeń. Podobnie, jak w większości przypadków lokal objęty był monitoringiem. Do środka wpuszczani byli jedynie „swoi”.

W pomieszczeniu opiekuna punktu jedna ściana oklejona była zdjęciami z wizerunkiem funkcjonariuszy. Na miejscu mundurowi przesłuchali świadków „graczy” oraz przeprowadzili eksperyment procesowy, który jednoznacznie potwierdził nielegalny charakter urządzeń. Funkcjonariusze zatrzymali automaty do sprawy karnej-skarbowej i zabezpieczyli kwotę 600zł przeznaczoną na wygrane.

Z kolei we wtorek 24 listopada br. podczas działań w Antoniewie koło Morąga mundurowi zabezpieczyli 3 kolejne urządzenia do gier hazardowych. Maszyny znajdowały się w kontenerze na prywatnej posesji. Punkt monitorowany był jedną kamerą zewnętrzną i dwiema wewnętrznymi. W środku funkcjonariusze zastali włączone automaty oraz osobę grającą na jednym z nich.

Demontaż urządzeń był utrudniony, ponieważ były one przymocowane do kontenera kotwami, które wyprowadzone były poprzez wywiercone dziury na zewnątrz i przyspawane do kawałka grubej blachy. Determinacja i pomysłowość osób organizujących nielegalne gry hazardowe co do montażu zabezpieczeń coraz bardziej zaskakuje funkcjonariuszy, którzy mimo to za każdym razem radzą sobie z utrudnieniami.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *