Kolejne punkty hazardowe rozbite

automaty do gier

Świętochłowiccy kryminalni zajmujący się przestępczością gospodarczą prowadząc działania wymierzone w nielegalny hazard, sprawdzili lokal, co do którego mieli podejrzenie, że mogą w nim być organizowane niedozwolone gry. Wewnątrz znaleźli 3 działające bez zezwolenia automaty. Akcję zakończono przejęciem maszyn i gotówki.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w połowie minionego tygodnia uzyskali informację, że w jednym z lokali w Śródmieściu mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa skontrolowali obiekt i znaleźli w nim 3 automaty, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy śląskiej KAS, którzy zabezpieczyli nielegalne urządzenia oraz blisko 2,5 tysiąca złotych. Wszystko wraz z dokumentacją trafiło do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach


Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z z funkcjonariuszami z komisariatu w Konstancinie – Jeziornie, jako „gracze” weszli do jednego z lokali i zabezpieczyli tam automaty do gier hazardowych. W jednym z pomieszczeń mundurowi ujawnili również materiały zabezpieczające lokal przed kontrolą.

Tuż przed południem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją z Piaseczna wraz z policjantami z Konstancina- jeziorny weszli do lokalu przy ulicy Wilanowskiej. Z informacji wynikało, że w tym niepozornym pawilonie znajduje się nielegalny salon gier.

Mundurowi na miejscu zastali 30- letniego pracownika, oraz cztery gotowe do „pracy” urządzenia. Zostały one zabezpieczone i trafiły do policyjnego depozytu. Uwagę policjantów zwróciły również inne materiały, które znajdowały się w tym lokalu. Z ich treści wynika, że mogły one służyć do „zabezpieczenia się” przed ewentualną kontrola służb uprawnionych sprawdzania wymaganych koncesji. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole i informują, że posiadanie nielegalnych automatów do gier w lokalach handlowych i usługowych grożą surowe kary finansowe nawet do 100 tysięcy złotych od jednej maszyny. Odpowiedzialność karną może ponieść także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal w którym są one umieszczane.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

2 komentarze(y) w “Kolejne punkty hazardowe rozbite

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *