Licencje bukmacherskie doszły do tuzina

Polscy gracze sportowi już wkrótce będą mieli dwie dodatkowe lokalnie licencjonowane opcje obstawiania, pomimo rządowego systemu regulacji podatkowej.

W ubiegłym tygodniu polskie Ministerstwo Finansów dodało lokalną firmę BetFan do oficjalnej listy licencjonowanych operatorów zakładów sportowych. Firma planuje oferować zakłady online za pośrednictwem domeny Betfan.pl, która nie została jeszcze uruchomiona.

Niewiele jeszcze wiadomo o firmie, z tym że jej siedzibą jest Warszawa, a jej prezesem jest Piotr Lech Sienkiewicz, weteran dwóch lokalnych zakładów bukmacherskich, Totolotek i forBET.

W tym tygodniu Ministerstwo przyznało dwunastą licencję na zakłady sportowe eWINNER z siedzibą w Gdyni pod kierownictwem Grzegorza Nowaka. Strona Ewinner.pl pojawiła się w maju z tekstem zastępującym rzeczywiste dane bukmacherskie, ale nawet ta skromna obecność wydaje się być w tej chwili niedostępna.

W tym roku przyznano pięć polskich licencji na zakłady sportowe, prawie tyle samo, ile wydano w 2017 roku, po tym, jak rząd zatwierdził nowe regulacje hazardowe w grudniu ubiegłego roku. Zainteresowanie tymi licencjami było początkowo niewielkie, szczególnie biorąc pod uwagę okalający 12% podatek od obrotu bukmacherami sportowymi – a nie dochód – wymagany przez państwo.

Tymczasem stale rozwijająca się czarna lista nieautoryzowanych domen gier hazardowych online wciąż rośnie. Według stanu na 31 października na niepisanej liście rządu było 4 049 nazwisk, o 489 więcej niż na początku miesiąca. Daleko od prawie 14 tys. Domen zablokowanych przez rosyjski strażnik w zeszłym miesiącu, ale mimo wszystko przyzwoitych.

Wśród bardziej rozpoznawalnych nazw, które w zeszłym miesiącu ukazały się złe książki Polski, są: Adjarabet, Bet-at-home, Betsson, Unibet Grupy Kindred, marki 32Red i Roxy Palace, Spin Palace, rosyjski 1xBet, niektóre serwisy Microgaming, garść internetowych loterii zakładów bukmacherskich plus zwykły asortyment mniejszych operatorów z Curacao, Kahnawake i Malty.

O dziwo, czarna lista dodała również kilka domen Betclic 31 października, mimo że Betclic Everest Group otrzymała swoje polskie licencje bukmacherskie pod koniec września. Dodatki mogą mieć związek z domenami oferującymi internetowe gry kasynowe, które polski rząd zarezerwował dla państwowego monopolisty Totalizator Sportowy.

1 komentarz w “Licencje bukmacherskie doszły do tuzina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *