Litwa: Top Sport ukarany grzywną za naruszenie zasad hazardu wśród nieletnich

Odpowiedzialny hazard Prawo hazardowe
Katarzyna Meryk 05/06/2023

Ostatnia aktualizacja: 5 czerwca 2023

Litewski Urząd Nadzoru nad Hazardem nałożył na Top Sport grzywnę w wysokości 25 tys. euro za wpuszczenie nieletnich do jednego z salonów gier.

Dochodzenie prowadzone przez urząd wykazało, że trzy osoby, z których co najmniej jedna była niepełnoletnia, były w stanie wejść do obiektu i pozostać w nim przez ponad dwie godziny.

Urząd stwierdził, że Top Sport nie podjął żadnych środków w celu usunięcia tych trzech osób ze swojego obiektu. W związku z tym uznano to za naruszenie ustawy o grach hazardowych w odniesieniu do zasad hazardu dla nieletnich. Top Sport nie zidentyfikował również żadnej z trzech osób, które weszły do obiektu hazardowego.

Urząd stwierdził, że stanowiło to naruszenie ustawy o grach hazardowych, który wymaga od licencjobiorców sprawdzania wszystkich klientów przy wejściu do salonu gier lub podobnego miejsca.

Dodatkowo, naruszono artykuł, który odnosi się do umieszczania ostrzeżeń o niebezpieczeństwach i potencjalnym ryzyku związanym z hazardem. Regulator stwierdził, że Top Sport nie umieścił takiego oznakowania w przedmiotowym salonie gier, a zatem nie spełnił tego wymogu.

Decyzja nie jest ostateczna i może podlegać odwołaniu.

Jest to kolejne naruszenie przepisów przez Top Sport. W kwietniu Top Sport został ukarany grzywną w wysokości 15 tys. euro za naruszenie przepisów dotyczących gier zdalnych. Gracz Top Sport użył karty płatniczej należącej do innej osoby, aby wpłacić 14 965 euro na swoje konto u operatora.

Litewskie prawo stanowi, że licencjonowani operatorzy mogą przyjmować depozyty bezgotówkowe wyłącznie z konta zarejestrowanego klienta, a nie od osób trzecich. W lutym Top Sport został ukarany grzywną w wysokości 25 tys. euro po tym, jak stwierdzono, że naruszył zasady dotyczące promocji.

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku Top Sport wysłał do swoich klientów e-mail z linkami i szczegółami swoich usług hazardowych. Obejmowało to informacje o aplikacjach mobilnych i stronie internetowej.

Poinformował klientów o swojej ofercie, co zostało to sklasyfikowane jako forma promocji, a zatem operator naruszył prawo krajowe.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL