Litwa wprowadza nowe wymogi rejestracji graczy

Litwa

Rząd litewski przyjął rezolucję awaryjną dotyczącą wszystkich naziemnych punktów gier hazardowych, która mówi aby zarejestrować wszystkich odwiedzających. Ma to pomóc w śledzeniu rozprzestrzeniania się koronawirusa (Covid-19).

Ponadto przepisy awaryjne określają godziny otwarcia od 7 rano do północy dla punktów gier oferujących usługi gastronomiczne, ale nie ma takiego ograniczenia dla tych, które tego nie robią.

Zmiany wynikają z nowelizacji istniejących na Litwie przepisów nadzwyczajnych dotyczących pandemii, zaproponowanej przez Dariusa Domarkasa i litewskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Uchwała została opublikowana w środę 21 października i weszła w życie wczoraj (26 października).

Wcześniej w październiku kraj wprowadził serię nowych, surowych wytycznych dotyczących rejestracji klientów dla operatorów gier hazardowych w następstwie zarzutów, że sektor ten jest podatnym gruntem dla prania pieniędzy. W przypadku osoby zajmującej eksponowane stanowiska polityczne lub klienta z zagranicy o wysokim ryzyku wymagana jest lepsza identyfikacja klienta, a operator musi sprawdzić wszystkie rejestracje, aby potwierdzić, czy klient należy do tej kategorii.

Operatorzy muszą również weryfikować źródło aktywów i funduszy na podstawie wiarygodnych niezależnych danych, dokumentów lub informacji podczas przeprowadzania wzmocnionych kontroli graczy.

1 komentarz w “Litwa wprowadza nowe wymogi rejestracji graczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *