Łotewska ustawa proponuje zakaz hazardu dłużnikom alimentacyjnym

łotwa

Ustawa, która proponuje zakazanie hazardu dłużnikom alimentacyjnym, przeszła pierwsze czytanie w krajowym ustawodawstwie Łotwy, Saeimie. Drugie czytanie ma mieć miejsce 20 stycznia.

Projekt proponuje zmiany w ustawie o funduszu alimentacyjnym, w tym wymóg, który oznaczałby, że operatorzy gier hazardowych musieliby zadbać o to, aby osoby, które mają zaległości w płaceniu alimentów, nie mogły uprawiać hazardu osobiście lub online.

Operatorzy byliby zmuszeni do sprawdzania rachunków w krajowym rejestrze dłużników alimentacyjnych. Krajowy Inspektorat ds. Loterii i Hazardu utworzyłby oficjalny zestaw danych, z którym mogliby zapoznać się licencjobiorcy. Proces ten byłby podobny do przeprowadzania kontroli samowykluczenia, sugerują prawodawcy.

Ograniczenie ma na celu uniemożliwienie dłużnikom, którzy nie świadczą alimentów, które są winni dziecku, nieracjonalnego wykorzystywania funduszy na rozrywkę i hobby – informuje ustawodawca.

Zauważył, że ograniczenia zakazujące dłużnikom alimentacyjnym posiadania broni palnej i niektórych pojazdów już obowiązują. Drugie czytanie projektu zaplanowano na 20 stycznia. Następnie przejdzie on trzecie czytanie, a po zatwierdzeniu i podpisaniu ustawy wejdzie w życie 1 kwietnia.

Przychody z gier hazardowych na Łotwie wzrosły w listopadzie po tymczasowym zawieszeniu wszystkich gier w tym kraju podczas początkowej blokady Covid-19.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *