Mafie bukmacherskie stworzyły nawet fałszywe mecze

europol

Zdaniem Europolu, czyli Europejskiego Urzędu Policji, mafie bukmacherskie przystosowały się do funkcjonowania w warunkach pandemii koronawirusa. Ich reakcją na mniejszą liczbę wydarzeń sportowych jest m.in. tworzenie fikcyjnych meczów.

Przewiduje się, że długoterminowy wpływ pandemii może być szczególnie istotny w obszarze przestępczości zorganizowanej, w tym prania pieniędzy i korupcji – uważa Europol.

Z opublikowanego w środę raportu wynika, że mafie bukmacherskie skupiły się na rozgrywkach niższej rangi, juniorskich i meczach towarzyskich. Europol ostrzega także, że przestępcy mogą skoncentrować się na nadchodzących niewielu topowych imprezach piłkarskich, kolarskich czy tenisowych.

Nowością jest natomiast tworzenie fikcyjnych meczów. Są one zapowiadane przez media społecznościowe czy blogi. Tworzone są składy drużyn, statystyki i ostatecznie wyniki takich spotkań. Wszystko po to, aby czerpać dochody z zakładów.

Europol szacuje globalne roczne zyski organizacji przestępczych z działalności bukmacherskiej na prawie 150 mln dolarów.

Cały raport w wersji anglojęzycznej >>>TUTAJ<<<

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *