Makau powinno zalegalizować gry online

Ekspert ds. Turystyki i hazardu Zeng Zhonglu, uważa że Makau powinno rozważyć legalizację hazardu „online” i zainwestować w import wykwalifikowanych pracowników z Chin kontynentalnych, którzy mogliby pomóc w rozwoju sztucznej inteligencji w tym sektorze.

Profesor z Centrum Studiów nad Gierami i Turystyką Politechniki Makau (IPM) bronił w rozmowie z Lusą, że „jedynym sposobem na rozwój technologii sztucznej inteligencji w branży gier przez Makau jest rekrutacja talentów z Chin kontynentalnych”.

„Sztuczna inteligencja jest bardzo ważna w grach online. Jak dotąd Makau nie ma branży gier online. W przyszłości Makau powinno rozważyć jego legalizację, w przeciwnym razie pozostanie w tyle, ponieważ inne terytoria, inne kraje bardzo szybko rozwijają ten obszar – ostrzegł Zhang.

Chociaż Makau jest w stanie zaoferować luksusowe kasyna i hotele, najlepsze w Azji, podkreślił naukowiec, dziś gra online jest „potencjalnym zagrożeniem dla biznesu” dla hazardowej stolicy świata.

„Konkurencja między destynacjami staje się coraz bardziej zaciekła, coraz bardziej intensywna” i dlatego „Makau musi się wyróżnić […], musi znaleźć nową ścieżkę”,

– ostrzegł naukowiec, ponieważ realia kasyn w Makau mogą zacząć być pomijane.

Profesor IPM podkreślił, że na całym świecie gry online rozwijają się bardzo szybko, zwłaszcza podczas pandemii Covid-19 ”, a w wielu krajach przychody z hazardu internetowego podwoiły się.

Z drugiej strony, utrzymywał, że terytorium „musi zaprosić niektóre firmy high-tech, zwłaszcza z sektora gier, firmy programistyczne”, zwłaszcza ze Stanów Zjednoczonych i Australii, do przyjazdu do Makau i wykorzystania wiedzy [o konsumentach] Makau (…) do tworzenia wyjątkowych produktów ”.

„W Makau firmy hazardowe mają bliski kontakt z klientami, dzięki czemu mogą lepiej poznać ich zachowania lub preferencje niż inne lokalizacje” – wyjaśnił.

Dlatego stolica kasyn na świecie „musi wykorzystać tę wiedzę do tworzenia gier,„ automatów do gier ”lub innych produktów do gier” na rynek azjatycki, który dobrze zna, powiedział.

Na koniec Zeng Zhonglu zwrócił uwagę, że Makau nie znalazło jeszcze nowych sposobów na przyciągnięcie turystów, ponieważ promotorzy hazardu nie mogą już jechać do Chin kontynentalnych, aby wychowywać głównych graczy, z powodu zmian legislacyjnych narzuconych przez Pekin.

Makau, światowa stolica hazardu, jest jedynym miejscem w całych Chinach, gdzie hazard w kasynie jest legalny. W 2019 roku wygenerował około 292,4 miliarda MOP przychodów.

Jednak w zeszłym roku, ze względu na skutki pandemii, kasyna w Makau zakończyły 2020 rok z przychodami z gier hazardowych w wysokości 60,4 miliarda MOP, co stanowi spadek o 79,3 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *