Małoletni w nielegalnym punkcie hazardowym w Goleniowie

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa zlikwidowała kolejny nielegalny punkt hazardowy. Nieoznakowany lokal, w centrum Goleniowa nie posiadał monitoringu na zewnątrz. Wewnątrz lokalu zatrzymano w sumie pięć osób, z których jedna okazała się nieletnia.

„Tym razem na wezwanie funkcjonariuszy do otwarcia zamkniętych drzwi polecenie wykonano. Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy pięć osób, 2 obywateli Polski i 3 obywateli Ukrainy. Jedna z osób to nieletni chłopiec, dziecko osoby prowadzącej nielegalny punkt hazardowy. Współpracujący z nami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie sprawdzili zastane wewnątrz osoby w bazach osób poszukiwanych.”

– mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

W przeszukanym lokalu zabezpieczono pięć komputerów, pięć dodatkowych monitorów na których oferowano nielegalne gry hazardowe, trzy klasyczne automaty do gier. Dla celów dowodowych zatrzymano również router oraz dwa telefony komórkowe. W lokalu znaleziono gotówkę w kwocie 2142 zł, która została zabezpieczona na poczet należnych kar.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych, też w Internecie, jak i udział w takich grach” – dodaje Małgorzata Brzoza. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi ponieważ są bardziej podatne na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są gry hazardowe nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

„Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu, uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych kierujemy akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

– dodaje Małgorzata Brzoza. Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć.

Źródło: goleniow.naszemiasto.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.