Nielegalne automaty do hazardu – akcja w Przemyślu

automaty do gier

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zabezpieczyli kolejnych 7 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych. Od początku roku zatrzymali ich już blisko 350. Wszystkie wykorzystywane były z naruszeniem ustawy o grach hazardowych.

Magazyny Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego są pełne zatrzymanych nielegalnych automatów. Wszystkie obliczone były na wygrane losowe, a nie zręcznościowe jak sądzą uczestnicy gier. Pięć właśnie trafiło tu z jednego z lokali w Leżajsku. Podczas przeszukania miejsca funkcjonariusze zabezpieczyli także gotówkę w wysokości 6 tysięcy złotych. Dzień wcześniej, podczas działań prowadzonych na terenie powiatu niżańskiego funkcjonariusze podkarpackiej KAS zatrzymali dwa podobne urządzenia.

Wcześniej podobne rekwirowano w Przeworsku i Ropczycach, w Krośnie trzy tablety i walizkomat do urządzania nielegalnych gier.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Niezależnie od tego organizatorowi gier i właścicielowi lokalu grozi kara 100 tysięcy złotych od każdego automatu. Od początku roku podczas działań, które prowadzili funkcjonariusze na terenie Podkarpacia zatrzymano ponad 370 urządzeń do gier, które działały wbrew obowiązującym przepisom prawa.

Akcje likwidujące podziemie hazardowe prowadzone są w kolejnych rejonach kraju Polski – 22 osoby zatrzymane, zlikwidowane cztery lokale i zabezpieczonych 31 nielegalnych automatów – to efekt działań funkcjonariuszy CBŚP i KAS z Mazowsza. Funkcjonariusze podkarpackiej i świętokrzyskiej KAS rozbili inną zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu.

Oglądaj materiał TVP3 Rzeszów: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *