Nielegalny hazard w Bytomiu ujawniony przez służby

Funkcjonariusze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili nielegalne automaty w Bytomiu. Lokal działał w centrum miasta i był pilnie strzeżony.

Nielegalny hazard – wpuszczano wybranych

Do środka wpuszczani byli tylko zaufani klienci. Aby wejść do środka funkcjonariusze śląskiej KAS wykorzystali moment, gdy do lokalu wchodził jeden z graczy. W lokalu zabezpieczono 7 automatów, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe. Do sprawy zabezpieczono również gotówkę, prawdopodobnie przeznaczoną na wypłaty wygranych.

Jaka kara grozi za nielegalne gry hazardowe?

Nielegalne maszyny trafiły już do magazynów śląskiej KAS. Postępowanie w sprawie nielegalnego procederu poprowadzą funkcjonariusze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty.

Dodatkowo organizatorom nielegalnych gier hazardowych grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Od początku bieżącego roku funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli ponad 100 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Źródło: KAS

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.