Nielegalny hazard w jednym z lokali w Białej Podlaskiej

W Białej Podlaskiej zabezpieczono sprzęt komputerowy, na którym nielegalnie rozgrywane były gry hazardowe. To efekt wspólnych działań funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i bialskiej policji.

– Funkcjonariusze otrzymali informację, że w jednym z lokali na terenie miasta prowadzone są gry hazardowe – mówi Marzena Siemieniuk z Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. – Przeprowadzone czynności kontrolne potwierdziły, że w wytypowanym lokalu znajduje się nielegalny sprzęt. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 4 jednostki komputerowe, które służyły do nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli także telefon umożliwiający bezprzewodowe wypłacanie wygranych, a także gotówkę w kwocie ponad 1100 złotych, która służyła do wypłaty ewentualnych wygranych.

Obecnie funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego sprawdzają, kto jest odpowiedzialny za organizowanie nielegalnego hazardu. Za prowadzenie tego typu działalności grozi wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

W 2020 roku na terenie województwa lubelskiego służba celno-skarbowa zabezpieczyła blisko 400 automatów i komputerów służących do nielegalnego hazardu.

Źródło: KMP Biała Podlaska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *