Novomatic jest szóstym niemieckim licencjobiorcą automatów online

Operator Novomatic otrzymał szóstą niemiecką licencję na automaty online, dołączając do rosnącej listy licencjobiorców. Ta licencja pozwoli Novomatic na prowadzenie swojej spółki zależnej, BluBet Operations, pod domeną novoline.de w tym kraju.

Mernov, spółka joint venture Novomatic i Merkur, była pierwszym operatorem, który otrzymał licencję na automaty online. Tipwin i Ruleo otrzymali licencje w czerwcu tego roku. Jednak firma ta zmieniła nazwę na Deutsche Gesellschaft für Glücksspiel (DGGS) na początku tego miesiąca, ponieważ wdrożyła „nową strukturę akcjonariuszy”.

W zeszłym tygodniu Slotmagie i Merkur zostali czwartymi i piątymi operatorami, którzy otrzymali licencje na automaty online w Niemczech. Oznacza to, że każdy partner joint venture zaangażowany w założenie Mernova ma teraz własną licencję.

Nowi licencjobiorcy automatów do gier pojawili się wraz z wprowadzeniem czwartego państwowego traktatu o hazardzie w Niemczech, który wszedł w życie 1 lipca ubiegłego roku. To wprowadziło szereg kontrowersyjnych zasad, w tym 5,3% podatku od obrotu w automatach online i pokerze online.

Po wejściu w życie traktatu przez blisko rok od wejścia w życie traktatu nie słuchano operatorów automatów online, pokera ani gier stołowych na oficjalnej białej liście. Stan Sachsen-Anhalt zajmuje się licencjonowaniem w Niemczech.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.