Nowa irlandzka regulacja w drodze.

Irlandia

Nadchodzą duże zmiany jeśli chodzi o regulacje hazardu w Irlandii – rząd tego kraju zatwierdził publikację nowych przepisów mających na celu zmianę przestarzałego prawa.

Wśród propozycji znajduje się między innymi zakaz reklamy w godzinach 5.30 a 21.00, brak możliwości zachęcanie graczy, a wszystkie firmy bedą musiały zarejestrować się w nowym organie regulacyjnym.

Reklamy będą również zakazane w Internecie, chyba że gracz wyrazi zgodę. Będzie również zakaz przebywania dzieci w każdym lokalu naziemnym, w którym organizowany jest  hazard. Kluby sportowe nie będą już mogły zawierać umów sponsorskich z firmami hazardowymi.

Nowy regulator, Urząd Regulacji Hazardu w Irlandii, zostanie powołany z zadaniem monitorowania hazardu online i zakładów naziemnych.

Urząd ten będzie miał także uprawnienia do regulowania reklam, stron hazardowych i aplikacji. Może żądać informacji od firm, monitorować ich zgodność, przeprowadzać inspekcje i badać wszelkie podejrzenia o popełnienie przestępstwa.

Każda firma, która będzie chciała działać w Irlandii, będzie musiała zarejestrować się w urzędzie i uzyskać jedną z trzech licencji – B2C, B2B i licencje na cele charytatywne.

Organ regulacyjny będzie również prowadził Krajowy Rejestr Wykluczeń, aby każdy, kto chce wykluczyć się z hazardu, mógł to zrobić i aby jego prośba została spełniona przez operatora.

Nowe przepisy mają być wprowadzone do końca przyszłego roku.

źródło: intergameonline.com

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.