Odwiedzili nielegalne kasyno

Wizytę w jednym z punktów do gier na terenie Kielc złożyli w czwartek policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Stróże prawa zabezpieczyli w nim 3 urządzenia, służące prawdopodobnie do nielegalnego hazardu oraz ponad 2100 złotych w gotówce.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą kieleckiej komendy zajmują się na co dzień m.in. likwidowaniem procederów, które narażają Skarb Państwa. W tym zakresie ściśle współpracują z inspektorami Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W trakcie czynności mundurowi ostatnio natrafili na informację o małym „kasynie”, mieszczącym się w centrum Kielc.

W czwartek policjanci wspólnie z celnikami postanowili sprawdzić, czy punkt działa legalnie. Szybko okazało się, że kontrola potrwa trochę dłużej, bowiem w lokalu znajdują się 3 urządzenia, służące najprawdopodobniej jako nielegalne automaty.

Zabezpieczone urządzenia trafiły do funkcjonariuszy Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą prowadzić postępowanie w tej sprawie. Ponadto stróże prawa przejęli 2160 złotych, najprawdopodobniej pochodzące z nielegalnego procederu. Za urządzanie nielegalnych gier hazardowym i nie opłacanie z tego tytułu podatków grozi do 3 lat więzienia oraz grzywna do 100 000 złotych za każde urządzenie.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kielcach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *