Operator krajowej loterii zmienia się po raz pierwszy od 30 lat

Inwestycje i umowy Loterie Najczęściej czytane
Wiktor Czerwiński 01/02/2024

Ostatnia aktualizacja: 9 lutego 2024

Po raz pierwszy od 30 lat zmienił się operator krajowej loterii w Wielkiej Brytanii „UK National Lottery”.

Operator Camelot prowadził loterię od 1994 roku, lecz licencja wygasła w środę 31 stycznia 2024 roku.

10-letnia licencja została przyznana nowemu operatorowi Allwyn, który będzie w dalszym ciągu nadzorował losowanie z dawnych biur Camelot przy Tolpits Lane, w Watford pod Londynem.

Siedziba operatora „The National Lottery” przy Tolpits Ln, Watford WD18 9RN, Wielka Brytania

Według firmy ma to „wzmocnić więź między National Lottery a konsumentami”.

Justin King, przewodniczący Allwyn UK, powiedział:

„Jesteśmy podekscytowani możliwością zostania nowym operatorem The National Lottery. W ciągu najbliższych 10 lat naszym zobowiązaniem będzie zwiększenie zysków z projektów finansowanych przez National Lottery i budowanie dziedzictwa zmian na dobre”.

Więcej o Loterii Narodowej w UK

Od początku swojej działalności w 1994 roku National Lottery przyznała graczom 92 miliardy funtów, tworząc w ten sposób ponad 7 tysięcy milionerów i multimilionerów.

Camelot, od początku pełnił funkcję operatora loterii krajowej.

Jednak przed wygaśnięciem trzeciej licencji Camelot, w marcu 2022 r brytyjski organ regulacyjny ds. gier hazardowych UKGC, wybrał firmę Allwyn na posiadacza czwartej licencji na loterię na kolejnych 10 lat.

Po przetargu zarówno Camelot, jak i IGT, które dostarczało National Lottery technologię i rozwiązaniami oddzielnie wniosły skargi do Wysokiego Trybunału przeciwko decyzji o przyznaniu licencji firmie Allwyn. Podczas gdy Camelot zakończył wszystkie postępowania sądowe we wrześniu tego samego roku, IGT je kontynuowała, domagając się jedynie odszkodowania, zamiast dążyć do zmiany decyzji o przetargu.

We październiku 2022 Allwyn ogłosił, że prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie zakupu firmy Camelot UK Lottteries Limited od Zarządu Planu Emerytalnego Nauczycieli w Ontario(OTPP) w transakcji o wartości około 100,0 mln GBP (113,9 mln EUR). Pod koniec listopada 2022 oficjalnie ogłoszono informację o zakupie.

Właścicielem Allwyn Entertainment jest czeski potentat naftowo-gazowy Karel Komarek.

W wyniku nieoczekiwanego obrotu wydarzeń w połowie stycznia tego roku IGT wycofała apelację związaną z Loterią Narodową, skutecznie rezygnując z roszczeń o odszkodowanie, których wcześniej domagała się od organu regulacyjnego.

W rezultacie IGT będzie w dalszym ciągu zasilać National Lottery swoją technologią i rozwiązaniami.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL