Operator zagrożony grzywną za naruszenie szwedzkiego limitu depozytów

Szwecja

Szwedzki urząd ds. Gier (Spelinspektionen) ukarał Videolots grzywną po tym, jak odkrył, że gracze mogą używać odwrotnych wypłat, aby obejść krajowy limit wpłat wynoszący 5000 SEK. Operator zostanie obciążony grzywną w wysokości 250 000 SEK (24 800 EUR) tygodniowo, jeśli problem nie zostanie naprawiony.,/h4>

Podczas kontroli w lipcu, aby upewnić się, że operatorzy przestrzegają kontrowersyjnego limitu depozytów w kraju, Spelinspektionen zażądał informacji wyjaśniających, w jaki sposób Videoslots egzekwuje swój limit depozytów.

W odpowiedzi operator wyjaśnił, że nie można się zalogować bez ustalenia limitu wpłat w wysokości 5000 SEK lub mniej tygodniowo. Zostało to poparte raportem z testów, inspekcji i certyfikacji z akredytowanego laboratorium badawczego.

Jednak Videoslots początkowo zdecydowało się nie odpowiadać na pytanie o zwrotne wypłaty, w przypadku których klient anuluje decyzję o pobraniu środków ze swojego konta.

Kiedy przedstawił dowody w tej sprawie, Spelinspektionen odkrył, że gracze mogą skutecznie zdeponować ponad 5000 SEK w ciągu tygodnia, cofając poprzednie wypłaty, które mogły mieć nawet dwa miesiące. Videoslots stwierdziło, że funkcja istnieje z powodu próśb graczy.

Spelinspektionen zauważył, że operator przestrzegał również limitów czasu bonusów i logowania, i że wymagał od graczy ustawienia limitu depozytu w wysokości do 5000 SEK po zalogowaniu.

Jednak powiedział, że odwrotne wypłaty wyraźnie pozwoliły graczowi obejść prawo.

Przepisy stanowią, że górny limit depozytów w przypadku komercyjnych gier online wynosi maksymalnie 5000 SEK tygodniowo, a licencjobiorca jest zobowiązany do zapewnienia, że limit ten nie zostanie przekroczony – wyjaśnił Spelinspektionen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *