Opolska KAS zlikwidowała nielegalny salon gier

W połowie października br. funkcjonariusze opolskiej KAS zlikwidowali salon, w którym urządzano nielegalne gry hazardowe.

Obsługa lokalu nie chciała wpuścić funkcjonariuszy do środka, więc mundurowi postanowili wyważyć drzwi. Po wejściu do lokalu funkcjonariusze stwierdzili, że automaty były wyłączone. Jednak ślady na ekranach dotykowych potwierdziły przypuszczenie, że na krótko przed kontrolą, w salonie prowadzono gry hazardowe na znajdujących się tam automatach. W trzech automatach do gier funkcjonariusze znaleźli gotówkę w łącznej wysokości 1 900 zł. Mundurowi przeprowadzili eksperyment, który potwierdził hazardowy charakter urządzeń.

Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia.

Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w sprawie postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne.

***

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję. Lista legalnych salonów gier na automatach dostępna jest na stronach internetowych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.

Wykaz obowiązujących koncesji na kasyna gry znajduje się na stronie Portalu podatkowego. Jeżeli w swojej okolicy stwierdzisz oferowanie nielegalnych gier hazardowych poinformuj o tym dzwoniąc pod nr tel. 800 060 000 lub wyślij e-mail na: [email protected]

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.