Pierwsze klasyki sezonu 2013 na warszawskim Służewcu

Wyścigi Konne
Marek 15/05/2013

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2024

W najbliższy weekend zostaną rozegrane klasyczne gonitwy na dystansie 1600 m: Wiosenna (dla klaczy) oraz Rulera (dla ogierów i klaczy). Oprócz tego osiem koni zgłoszonych do Derby spotka się w pierwszogrupowym biegu o Nagrodę Irandy (2000 m), a czołówka 4-letnich i starszych arabów polskiej hodowli w wyścigu o Nagrodę Kabareta (2200 m).

Nagroda Wiosenna. Dziewięć intrygujących klaczy

Jak to zazwyczaj bywa, czołówka klaczy spotka się tylko w gonitwie o Nagrodę Wiosenną (sobota, godz. 17), bo żaden z trenerów nie zdecydował się podjąć rywalizacji z ogierami w biegu o Nagrodę Rulera. Najwyżej sklasyfikowane Mahari i Endorphin, trenowane przez Adama Wyrzyka, zaliczyły w tym roku po jednym nieudanym występie. Pierwsza z nich bezbarwnie przebiegła w biegu o Nagrodę Strzegomia, sporo tracąc do ogierów. Endorphin nie zaistniała w wyścigu rangi Listed Niemczech. Obie tym razem powinny być znacznie groźniejsze. Start w kwietniu zaliczyła także trzecia z reprezentantek ośrodka treningowego w Podbieli – Mary Gara. W ładnym stylu pokonała dobrą Raagę Jam, zdobywając Nagrodę Dżamajki.

Pozostałe klacze dopiero rozpoczną sezon. Dobre wrażenie sprawiły w występach w wieku dwóch lat przygotowywane przez Andrzeja Walickiego Miracle Angel i J’Aime La Vie. Jeżdżący jednak na pierwszą rękę u tego szkoleniowca Aleksander Reznikov dosiądzie Malafilii, która ma za sobą starty na torach w Moskwie i Lwowie. Interesująco zapowiada się również niepokonana na Ukrainie Kalahari Dream ze stajni Michała Romanowskiego. Stawkę uzupełnia zagadkowa Slipstream Angel, sklasyfikowana w kategorii A za sumę wygranych pieniędzy w Wielkiej Brytanii. Trudno porównać ją z końmi biegającymi w naszej części Europy, jednak na pewno nie można jej lekceważyć.

Więcej informacji oraz program weekendowych gonitw do pobrania na: torsluzewiec.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL