[video] Pistolet, narkotyki i nielegalne maszyny do gier w salonie w Prochowicach

Automaty
Adam Brzozowski 27/03/2024

Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2024

Wspólne działania policjantów i funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego doprowadziły do likwidacji kolejnego nielegalnego punktu do gier hazardowych oraz zabezpieczenia sprzętu używanego w tej działalności. W trakcie akcji zatrzymano dwie osoby, u których podczas kontroli znaleziono pistolet gazowy, amunicję, narkotyki, woreczki strunowe oraz wagę elektroniczną do porcjowania substancji.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Legnicy ustalili, że w Prochowicach funkcjonuje lokal, w którym organizowane są nielegalne gry hazardowe. Informacje te wskazywały na obecność kilku automatów do gier, na które nie została wydana odpowiednia koncesja. We współpracy z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zaplanowali wspólną akcję w celu zlikwidowania tego nielegalnego punktu hazardowego na terenie powiatu legnickiego.

W trakcie akcji funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców Prochowic i zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych wraz z pieniędzmi znajdującymi się w ich kasach.

Dodatkowo, podczas przeszukania osób oraz pomieszczeń w lokalu, policjanci ujawnili i zabezpieczyli pistolet gazowy, amunicję, narkotyki, woreczki strunowe, oraz łyżeczkę i wagę elektroniczną służącą do odmierzania narkotyków.

37-letni mieszkaniec Prochowic został oskarżony o urządzanie i prowadzenie gier losowych w celach komercyjnych bez wymaganego zezwolenia. Natomiast 49-letni mieszkaniec Prochowic usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Dolnośląska Policja przypomina też, że za posiadanie nielegalnych automatów i innego sprzętu umożliwiającego prowadzenie gier hazardowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło/zdjęcia: KMP w Legnicy

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rob

27/03/2024

Broń gazowa 😂😂😂. W kazdym sklepie i art samoobrony można kupić bez zezwolenia. Ponadto nie wprowadzajcie w błąd czytających ponieważ nie można karać za posiadanie automatu nawet hazardowego
E-PLAY.PL