PIT od napiwków w kasynie

Kasyna
Marek 02/07/2013

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2020

Pracodawca ma obowiązek odprowadzać zaliczki na podatek dochodowy od napiwków, które otrzymuje jego pracownik. Jeśli jednak tego nie zrobi, pracownik sam musi rozliczyć napiwki w rocznym zeznaniu podatkowym

Takie stanowisko zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi w interpretacji indywidualnej z 18 czerwca 2013 r. (nr IPTPB2/415-233/13-4/KSM).

Sprawa dotyczyła krupierki w kasynie, która – podobnie jak inni krupierzy – otrzymywała napiwki od graczy. W 2012 r. pracodawca wprowadził nowe zasady pobierania napiwków. Każdy krupier ma podpisane imieniem pudełko, do którego goście wrzucają żetony, a nie pieniądze. Po zakończeniu pracy pudełka są otwierane komisyjnie przez kasjera w obecności krupiera, który przelicza żetony i wymienia je na pieniądze. Kwota z każdego dnia roboczego zapisywana jest w tzw. rejestrze napiwków, który pracodawca, czyli kasyno, ma obowiązek prowadzić na mocy rozporządzenia ministra finansów z 4 stycznia 2010 r. w sprawie dokumentacji prowadzonej przez podmioty prowadzące działalność w zakresie gier hazardowych. Odbiór pieniędzy kwituje się własnoręcznym podpisem w rejestrze napiwków – obok nazwiska oraz kwoty wypłaconej danej osobie.

Czytaj całość na: prawo.rp.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL