Platforma e-sportowa FACEIT nawiązuje współpracę z 9INE

E SPORT Ze świata
Katarzyna Meryk 18/05/2023

Ostatnia aktualizacja: 18 maja 2023

Platforma turniejów e-sportowych FACEIT nawiązała współpracę z europejską organizacją e-sportową 9INE.

Partnerstwo ma na celu dalsze wspieranie fanów 9INE, zwłaszcza społeczności w Polsce. W związku z tym 9INE zyska moderowaną przestrzeń na FACEIT dla swojej bazy fanów. Co więcej, 9INE będzie mogło m.in. organizować turnieje na platformie i sprzedawać towary za pośrednictwem sklepu FACEIT.

9INE to szwedzka organizacja e-sportowa, która jest najbardziej znana ze swojego polskiego składu w CS:GO. Organizacja odniosła sukces w 2023 roku, kwalifikując się do BLAST.tv Paris Major, zajmując pierwsze miejsce w europejskim RMR B, a także drugie miejsce w ESL Challenger League.

Nowa moderowana przestrzeń dla fanów

Platforma FACEIT stworzy moderowaną przestrzeń dla fanów o nazwie 9INE Clan, która pomoże polskojęzycznym graczom łatwiej znaleźć mecze i kolegów z drużyny. Ponadto, sama organizacja będzie mogła organizować turnieje na platformie FACEIT, dając graczom możliwość zdobywania punktów, gotówki i gadżetów 9INE w niestandardowych pucharach.

Partnerstwo umożliwia 9INE i FACEIT także tworzenie niestandardowych portali twórców, sponsorowanych konkursów, kanałów społecznościowych i postów. 9INE będzie również w stanie sprzedawać towary za pośrednictwem sklepu FACEIT z punktami FACEIT. Wszystko to razem bardzo ułatwia 9INE wspieranie polskich graczy, jednocześnie zwiększając swoją obecność w regionie.

FACEIT, spółka zależna ESL FACEit Group, wydaje się dążyć do większej współpracy z organizacjami e-sportowymi, z partnerstwem 9INE mniej niż tydzień po tym, jak platforma połączyła siły z Astralis.

Fredrik Belstad, dyrektor generalny 9INE, skomentował to partnerstwo:

„Jesteśmy organizacją e-sportową, która ma znaczenie w Polsce i jesteśmy podekscytowani współpracą z FACEIT. Nasze sukcesy w branży e-sportowej mówią same za siebie i jesteśmy przekonani, że współpraca z FACEIT przyniesie zupełnie nowy poziom korzyści dla obu stron. Chętnie zbadamy tę możliwość i zobaczymy, jak możemy ją wspólnie wykorzystać”.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL