Polacy przestali się interesować randkami. Zamiast tego poszli w kasyna online

Polacy przestali się interesować randkami. Zamiast tego poszli w kasyna online. Jak pandemia zmieniła nasz czas wolny? W ciągu ubiegłego roku o 12% spadło zainteresowanie randkami, co jest oczywiste z uwagi na ograniczenie możliwości wychodzenia z domu czy spotkań na mieście.

Eksperci Polskiej Agencji Ratingowej Internetowych Kasyn zebrali dane, które wskazują na to, że w niektórych regionach z uwagi na pandemię zrezygnowaliśmy z miłości, a wybraliśmy ryzyko i atmosferę kasyna.

W marcu 2021 roku ponad 126 tysięcy użytkowników w Polsce zainstalowało na swoim smartfonie jedną z dziesięciu najpopularniejszych aplikacji do randek online. 34 tysiące pobrań odnotowało Badoo, zaraz za nią uplasował się Tinder z 33 tysiącami. Kolejne aplikacje są znacznie w tyle – na trzeciej pozycji znajduje się LUV z o połowę mniejszą liczbą pobrań niż którakolwiek z pierwszych dwóch propozycji do randkowania w sieci.

Liberalny hazard

W regionach Polski, gdzie w ostatnich wyborach padło więcej głosów na liberalniejsze opcje, adrenalina związana z randkami została zastąpiona jej odpowiednikiem płynącym z rozgrywki hazardowej. Mowa przede wszystkim o lubuskim (62%), zachodniopomorskim (57%), dolnośląskim (52%), warmińsko-mazurskim (54%) i podlaskim (51%). Co ciekawe, wszystkie te województwa leżą przy polskiej granicy, wschodniej lub zachodniej. W Szczecinie, jako jedynym polskim mieście, zainteresowanie randkami oraz hazardem było równomiernie rozłożone. W kontekście podziału na miasta, w hazardzie obok już wspomnianych Katowic (47%) przodowały takie ośrodki, jak: Szczecin (50%), Olsztyn (40%), Bydgoszcz (45%) i Radom (46%).

Jak widać, z pandemią i niespodziewanym czasem wolnym radziliśmy sobie na różne sposoby.

„Zarówno podczas randki, jak i wizyty w kasynie internetowym możemy doświadczyć zastrzyku emocji i adrenaliny. Oczywiście, obie aktywności wiążą się z różnym zestawem ograniczeń i obowiązków.”

– komentuje członek zespołu PARIK.

Najpopularniejsze witryny hazardowe już w marcu 2020 roku odnotowywały od 10 do 68 milionów odsłon generowanych przez od 400 tys. do 3,7 milionów użytkowników.

Na podstawie: mariolawilk.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.