Policja kontra nielegalny hazard. Widowiskowa akcja w Twardogórze!

policja

Portal MojaOlesnica.pl poznał część szczegółów w sprawie akcji celników i policji w Twardogórze. Działania były ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

W zeszły poniedziałek niedługo przed godziną 20 portal MojaOlesnica.pl od czytelnika otrzymał zdjęcie z ulicy Dąbrowskiego w Twardogórze. – Ktoś wjechał volkswagenem w płot. Na miejsce przyjechała policja – czytamy w wiadomości.

Na początku policja podała tylko informację o kolizji oraz fakt, że kierowcę pojazdu zatrzymano. Był trzeźwy i prowadzono dalsze czynności. Tymczasem z ustaleń portalu MojaOlesnica.pl wynika, że byłą to wspólna akcja Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego i policji, wymierzona w zwalczanie nielegalnego hazardu. Według świadków, chodziło o salon gier mieszczący się w okolicy.

– W trakcie działań młody mężczyzna niegroźnie potrącił samochodem jednego z policjantów. Kierowca ma postawiony zarzut z artykułu 224 kodeksu karnego, który mówi „kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”. Całość materiałów trafiła do skarbówki – mówi nam asp. szt. Sławomir Gierlach z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Jak dodaje, wobec podejrzanego nie zastosowano środków zapobiegawczych.

Nieoficjalnie mówi się, że w obiekcie celnicy mieli znaleźć co najmniej kilka automatów służących do gier hazardowych. Prawdopodobnie wkrótce Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu wyda komunikat w tej sprawie.

Źródło: mojaolesnica.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *