Policja zabezpieczyła nielegalne automaty do gier

7 maszyn do gier zabezpieczyli policjanci i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Wartość zabezpieczonych przedmiotów to 89 730 tys. zł. Punkt w Pelplinie, w którym znajdowały się automaty hazardowe, nie posiadał zezwolenia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie we współpracy z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z oddziału w Kwidzynie 27 października udali się do jednego z kasyn z automatami do gier. Ujawnili 7 maszyn do gier. Ponadto punkt, w którym się one znajdowały, nie posiada koncesji do prowadzenia działalności gospodarczej.

„Funkcjonariusze zabezpieczyli maszyny do gier o wartości 84 tys. zł, znaleźli też gotówkę w kwocie 5730 zł. Osobą odpowiedzialną za udostępnianie maszyn hazardowych okazała się kobieta. 40-letnia obywatelka Ukrainy, która została zatrzymana i przewieziona do Prokuratury Rejonowej w Tczewie, gdzie usłyszała zarzut z art. 107 K.K.S.” – informuje policja.

Za urządzenia lub prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwoleniom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.