Policjanci i funkcjonariusze KAS musieli wyłamać drzwi lokalu

Lęborscy policjanci i funkcjonariuszami skarbówki zabezpieczyli do celów procesowych cztery automaty, które mogły być wykorzystywane do nielegalnych gier. To już kolejna taka akcja mundurowych w tym roku. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej oraz funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do lokalu w Lęborku, który podejrzewali o organizowanie nielegalnych gier hazardowych. Funkcjonariusze musieli użyć siły, bo pracownicy lokalu zamknęli przed nimi drzwi i nie chcieli ich wpuścić.

„Pracownicy lokalu usiłowali nie dopuścić do tego, by mundurowi weszli na ten teren, zamykając przed nimi drzwi i odłączając od prądu automaty do gier”

– mówi asp. Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

To nie jednak nie powstrzymało funkcjonariuszy. Drzwi zostały wyważone, a cztery automaty poddane eksperymentowi procesowemu, który potwierdził, że służą celom komercyjnym.”

Automaty zostały zabezpieczone do celów procesowych i będą stanowić dowód w prowadzonym postępowaniu.

„W lutym b.r. na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska ujawniono lokal, w którym najprawdopodobniej prowadzone były gry hazardowe i zabezpieczono do sprawy trzy automaty w związku z podejrzeniem wykorzystywania ich do nielegalnej działalności.” – mówi asp. Marta Szałkowska

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, gry losowe w celach komercyjnych mogą być organizowane wyłącznie przez koncesjonowane kasyna lub salony. Organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy jest zagrożone karą trzech lat pozbawienia wolności i karą administracyjną w wysokości nawet 100 tysięcy złotych od każdego zabezpieczonego urządzenia.

Źródło: lebork.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.