Policjanci ujawnili nielegalne kasyno gier hazardowych

KPP w Lubaniu

Trzy automaty służące do nielegalnych gier hazardowych ujawnili i zabezpieczyli na terenie gminy Leśna policjanci z tamtejszego komisariatu. Na trop nielegalnego biznesu mundurowi wpadli wykonując czynności do innej sprawy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej wykonując czynności służbowe do innej sprawy doprowadzili do ujawnienia automatów do gier hazardowych. Maszyny zostały odnalezione w budynku mieszkalnym w pomieszczeniu, do którego dostęp miały tylko wybrane osoby. We wnętrzu zainstalowane były kamery.

O zaistniałym fakcie policjanci powiadomili funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego w Jeleniej Górze. Przeprowadzone przez celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Zarekwirowane urządzenia trafiły do depozytu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej, którzy będą teraz prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednej maszyny. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym są one umieszczane. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *