Polski rynek gier na pieniądze. Czy z szarą strefą da się wygrać?

Artykuły Najczęściej czytane Polecane
Wiktor Czerwiński 09/09/2023

Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2023

Sukces legalnych operatorów, efekty walki z szarą strefą, prognozy i wyzwania dla rynku gier hazardowych w Polsce – to główne tematy jednego z eksperckich paneli podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Rynek hazardu online w naszym kraju dynamicznie rośnie. Prognozy wskazują, że legalni operatorzy będą umacniać swoją przewagę nad szarą strefą. Podczas panelu na Forum Ekonomicznym pt. „Polski rynek gier na pieniądze. Sukces legalnych operatorów, efekty walki z szarą strefą, prognozy i wyzwania” omówiono aktualny stan polskiego rynku hazardowego oraz jego przyszłość.

Przedstawiono najważniejsze tezy raportu analitycznego firmy H2 Premium.

„Z naszej analizy wynika, że nowelizacja polskiej ustawy hazardowej przeprowadzona w 2017 r. przyniosła wiele pozytywnych zmian, jednakże w najbliższych latach wskazane jest dalsze wzmocnienie narzędzi, jakimi dysponuje zarówno administracja, jak i licencjonowani operatorzy krajowi. Wspólnym celem wszystkich uczestników rynku powinna być ochrona graczy oraz dążenie do zredukowania udziału w rynku oraz obrotów generowanych przez operatorów offshore” – powiedział David Henwood, dyrektor H2 Premium.

Eksperci potwierdzili korzystny wpływ nowelizacji Ustawy o grach hazardowych na rozwój legalnych operatorów i ich sukcesy w rywalizacji z szarą strefą.

„Jednym ze strategicznych elementów misji Totalizatora Sportowego jest wsparcie przeciwdziałania rozwojowi szarej strefy. Jesteśmy dumni, że działalność naszej spółki pozwala na budowanie bardziej zrównoważonego rynku gier na pieniądze w kraju, co potwierdzają rekordowe wyniki finansowe naszego przedsiębiorstwa” – powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Dodawał, że firma ma „świadomość, że generując przychody, które zasilają krajowy budżet, wspomaga słuszne działania dążące do ograniczania wpływów szarej strefy”.

Dla wszystkich firm związanych z branżą ważna jest komunikacja, aby gracz był świadomy czy korzysta z usług operatora legalnego, czy tego z szarej strefy. Jak stwierdził Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, komunikacja z graczem jest „fundamentalną” sprawą. „Rynek od kilku lat się legalizuje. Warto promować tych, którzy działają w określonych ramach prawnych” – podkreślił Nowacki.

Jak zauważyli eksperci, graczom należy komunikować, co im grozi, gdy korzystają z nielegalnych platform, wspominając, że kary mogą sięgnąć nawet 300 tys. zł. Legalni operatorzy liczą więc na nowe narzędzia prawne, które wspomogą ich w walce z szarą strefą.

„Wiemy jednak, że otrzymując dodatkowe narzędzia, moglibyśmy robić to jeszcze skuteczniej i tym samym lepiej dbać o bezpieczeństwo polskich graczy, równocześnie oferując im najwyższej jakości produkty oraz zasilać budżet państwa jeszcze większymi kwotami” – przyznał prezes Cieślik.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą konferencją gospodarczo-polityczną w Europie Środkowej i Wschodniej, miejscem, w którym od ponad 30 lat spotykają się ze sobą osoby o decydującym wpływie na losy Polski, Europy i Świata. W tegorocznej XXXII edycji, której hasło przewodnie to „Nowe wartości Starego Kontynentu – Europa u progu zmian” brało udział ponad 5 tysięcy uczestników z Europy, USA, Azji i Afryki.

źródło/zdjęcie: pap-mediaroom.pl

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pascal

22:44
06/11/2023

Po samych twarzach widać że sukcesu to oni nie odnieśli żadnego przez cały swój żywot, a tym bardziej w tym co jest tu napisane.

nic

14:04
02/11/2023

jak patrzę i czytam , jak błądzą Ci wszyscy fachowcy od rynku gier , to nóż się w kieszeni otwiera !!! Co oni bredzą ? Wystarczy tylko popatrzeć na nich i już wszystko wiadomo . Płaczą , bo ich wyniki są w opłakanym stanie . Teraz wszyscy są winni a szara strefa , już dawno im odjechała . DEMONOPOLIZACJA rynku gier , to w zupełności wystarczy ale oni dalej gorzkie żale .

Kacper

12:08
22/09/2023

dopóki będą tak skandalicznie wysokie podatki z szarą strefą się nie wygra
E-PLAY.PL